Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

EKMK | 2019-08-18

Scroll to top

Top

Az Egri Kulturális és Művészeti Központ 2015. októberi programjai

Az Egri Kulturális és Művészeti Központ 2015. októberi programjai

| Ekkor: 01, okt 2015

Október 2. péntek 18.00

AZ ÉLET MŰVÉSZETE

Müller Péter író előadása az EKMK Találkozások… című sorozatában
Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Belépő: 2.000 Ft / elővételben: 1.800 Ft

Információ: Berecz Klára, 20/779-0376, berecz.klara@ekmk.eu

 

Október 3. szombat 10.00

VÁRJÁTÉK

Előzetes jelentkezés alapján egri és Eger környéki 6. osztályosoknak

Vitézi próbatételek, kézművesség, az Egri Vitézlő Oskola bemutatója, a résztvevőket

Dobó István „esketi fel a vár védelmére”.

Helyszín: Egri vár

Információ: Kristonné Erdei Mária, 20/779-2875, erdei.maria@ekmk.eu

 

 

Október 3. szombat 15.00

„PAPRIKA, SÓ…”

Magyarnóta műsor Hevesi József emlékére

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Közreműködnek a Hevesi József Magyarnóta Klub énekesei: Asztalos István, Bene Kati, Besenyei Veronika, Bikki Oszkár, Bóta József, Dávidné Juhász Margó, Dobó Katica, Kmeczné Gömöri Marika, Koklácsné Marika, Murányi Zoltán, Papp Miklós, Rohácsi Károly, Szabóné Margó, Szepesi Tibor, Szigetközi Julianna, Tanka Mária Magdolna

Kísér: ifj. Báder Ernő cigányzenekara és Gonda László zongorista-előadóművész

Belépő: 800 Ft

 

Október 5. hétfő  15.00

Az egri strand és termálfürdő fejlesztései

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Előadó: Lugossy Dénes, a létesítmény igazgatója

Együttműködő partner: Dobó Katica Nyugdíjas Szervezet

 

Október 5. hétfő 17.00

A HIPNÓZIS GYAKORLATI ALKALMAZÁSA

A tudatalatti átírása

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Előadó: Kowalski Bogdán Zoltán hipnotizőr

Együttműködő partner: Heves Megyei Életreform Népfőiskola

Belépő: 500 Ft, az egyesület tagjainak ingyenes

 

Október 7. szerda – 17. szombat

A Nagy Rajzolás / THE BIG DRAW

Október 7., szerda – Vitkovics Alkotóház

A Bényi Árpád-emlékkiállítás látható október 7 – november 2. között

Október 9., péntek, 17.52 – Templom Galéria

Színek-Fények-Évek – Herczeg István, Pieronymus Kosch, Szakács Imre kiállítása

Akció: Csíziós Nagy Festés és kiállításbontó záróesemény – festés-rajzolás a művészek között, a művészekkel, vetítés, beszélgetés.

Október 16., péntek, 9.00 – 17.00 – Vitkovics Alkotóház

Big Draw Nyílt nap – műhelytitkok (grafika, festészet, kroki, kollázs papírmasé)

Közreműködnek: EKF Vizuális Művészeti Tanszék, F. Balogh Erzsébet festőművész, első éves hallgatók

  • „Rejtett történetek”- Vitkovics Alkotóház és környezetének festése, rajzolása, rejtett részletek keresése, helyi legenda kutatása
  • Történetek – jelek – betűk – képek – Illusztráció
  • „face to face” – portré szemben ülőről vagy önarckép készítése pasztellel
  • „A Vitkovics-szoba tárgyai éltre kelnek”- vázlatrajzok, képalkotás
  • Egri házak és történetek – óriás grafikák készítése, majd a külső házfalra rögzítése korabeli (XVI. és XVIII. századi) fotók, képek alapján
  • Óriás képregény készítése
  • ”Én a történetben benne vagyok”- kosztümök készítése papírból

Október 17., szombat 14.00 – Vitkovics Alkotóház

Big Draw Alkotónap – „Minden rajz egy történetet mesél el”

  • „Te is mester vagy!” – festményrészlet folytatása, képalkotás
  • Óriáskép közös készítése – kollázs technika (textil, akril, dekupázs)

Október 17., szombat 16.00 –  Vitkovics Alkotóház

Bényi Árpád emlékkiállítás megnyitó

Az esemény A Nagy Rajzolás és A Magyar Festészet Napja része.

Közreműködnek: az Egri Farkas Ferenc Zeneiskola növendékei

A rendezvény eseményei ingyenesek!

Információ: K. Fekete Mária, 20/247-1995, k.fekete.maria@ekmk.eu

 

Október 8. csütörtök 16.00

ARADI VÉRTANÚK

Az Ezüstidő Szabadidős Egyesület pódiumműsora

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

 

Október 9. péntek 19.00

TARANTELLÁK és TANGÓK – mediterrán est 

Helyszín: Szépasszonyvölgyi Márai Látogatóközpont

Közreműködik: Jász András (szaxofon) és Pagonyi András (tangóharmonika)

Vendégeinknek vörösbor mellé pecorinós falatkákat kínálunk.

Belépő: 1.900 Ft / elővételben: 1.500 Ft – váltható a Forrás Gyermek és Ifjúsági Házban, valamint a helyszínen.

A koncert létrejöttét a Cseh Tamás Program támogatta. www.csehtamasprogram.hu

Az est támogatója: Gál Lajos Pincészete

Információ: Csányi Andrea, 20/246-7640, csanyi.andrea@ekmk.eu

 

Október 9. péntek 19.00

Szüreti Bál

az Egri Kertbarátkör Egyesület szervezésében

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

 

Október 10. szombat 9.00 – 15.00

AZ EGRI JÓGAKLUB EGÉSZSÉGNAPJA

„Mozgással az egészségért”

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Előadások

9.30 Megnyitó – Martonné Adler Ildikó alpolgármester
10.00 A gondolataink hatalma – Dr. Hips Frigyes
11.00 A Vargha gyógymód az egészség szolgálatában – Vargha Zoltán
12.00 Hidegen sajtolt olajok az egészséges konyhákban – Pinczés Marianna
13.00 Táplálkozás, ami életerőt ad – Horváth Istvánné

Mozgásprogramok

Jógafoglalkozás, arctorna, meridián torna, páros jóga bemutató, Taoista tai-chi bemutató, nevető jóga

Ingyenes szolgáltatások, szűrőprogramok, tanácsadások

Hátmasszírozás, talpmasszírozás, szellemsebészet, vérnyomásmérés, vércukor- és koleszterinszűrés, shiatsu-masszázs, csontkovács, testzsírtömeg mérés, fitoterápia–tanácsadás

Kóstolók

Fruit Café, egészséges étkeink

14.30 Tombolahúzás

Együttműködő partner: Egri Jógaklub

 

Október 12. hétfő  15.00

Őszi munkák a  kiskertben és a pincékben

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Előadó: Zerényi Endre, az Egri Kertbarátkör Egyesület elnöke

Együttműködő partner: Dobó Katica Nyugdíjas Szervezet

 

Október 12. hétfő 19.30

Babos MAKROKOZMOSZ

Babos Gyula kortárs jazz koncertje az Egri Jazz Klubban

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Babos Gyula – gitár; Fekete-Kovács Kornél – trombita; Winand Gábor – ének, szaxofon, fuvola; Orbán György – bőgő; Czirják Tamás – dob

Belépő: 1.200 Ft

 

A koncert létrejöttét a Cseh Tamás Program támogatta. www.csehtamasprogram.hu

Információ: Fehér Zsombor, 20/925-3376, feher.zsombor@ekmk.eu

 

Október 13. kedd

RÓZSASZÍN SZALAGOS SÉTA

13.00 Előadások

A mellrák sebészeti kezelése – Dr. Horváth Tibor osztályvezető főorvos

Mellrák – a patológus szemszögéből – Dr. Abordán Petra patológus

Tájékoztató a védőnői méhnyakrák szűrésről – Víziné Kovács Klára megyei vezető védőnő

Moderátor: Fürné Mosoni Anita

Közreműködnek: az IQ-Pont Szakközépiskola tanulói

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

15.00 Mozgósító séta a belvárosban

Indulás a Bartakovics Béla Közösségi Ház elől.

A Dobó téren neves szakemberek beszélnek a mellrák korai felismerésének fontosságáról.
Közreműködnek: az Eszterházy Károly Főiskola hallgatói

Támogatók: Emberi Erőforrások Minisztériuma, Markhot Ferenc Kórház, Eger Megyei Jogú Város, Kossuth Zsuzsa Szakközépiskola, Szakiskola és Gimnázium

Együttműködő partner: Magyar Rákellenes Liga Egri Alapszervezete

 

Október 13. kedd 18.00

ÜNNEPEINK A HAGYOMÁNYBAN

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Előadó: Molnár V. József néplélek kutató

Együttműködő partner: Hun Fokos Szövetség

 

Október 14. szerda 17.00

AZ AKUPUNKTÚRA

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Előadó: Dr. Kusper Zsuzsa kardiológus

Együttműködő partner: Egri Egészség- és Környezetvédő Egyesület

Belépő: 500 Ft, az egyesület tagjainak ingyenes

 

Október 14. szerda 19.00

TAJVAN SZIGETE

Egri Világjáró Klub

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Előadó: dr. Kubassek János, az érdi Magyar Földrajzi Múzeum igazgatója

Belépő: 500 Ft

 

Október 14. szerda 19.00

„BOLDOGSÁG, GYERE HAZA…”

Cserháti Zsuzsa-dalok férfi lélekkel

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Közreműködnek: Szívós Győző – ének, Koncsos Gergely – zongora

Belépő: 1.300 Ft / elővételben: 1.000 Ft – váltható a Forrás Gyermek és Ifjúsági Házban és a Bartakovics Béla Közösségi Házban.

 

Október 16. péntek – 18. vasárnap

XVII. Országos Nonverbális Fesztivál

Alternatív, művészeti rendezvény iskoláskorú, sérült, halmozottan sérült és egészséges gyermekek közreműködésével, integrálásával.

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Október 16., péntek 14.00 Ünnepélyes megnyitó

Szakmai zsűri:

Dr. Papp Gabriella dékán helyettes, ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai Kar

Dvorák Gábor pantomim művész

Karsai Gizella pantomim művész

Kiemelt támogatók: Emberi Erőforrás Minisztérium, Nemzeti Kulturális Alap

Információ: Berecz Klára, 20/779-0376, berecz.klara@ekmk.eu

 

Október 17. szombat 15.00

A KÖZÖNSÉG KÉRDEZ, A TIBETI LÁMA VÁLASZOL

Egy másik világ összekötői

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Előadó: Paczér József (Józsi láma)

Belépő: 1.000 Ft, az Univerzum Klub tagjainak: 500 Ft

Együttműködő partner: Univerzum klub

 

Október 19. hétfő 15.00

A Dobó Katica Nyugdíjas Szervezet

Zenés kívánságműsora

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

 

Október 19. hétfő 17.00

AZ ASZTRÁLIS UTAZÁS

Az asztrálsíkok vetülete

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Előadó: Barta Péter lélekkutató

Együttműködő partner: Heves Megyei Életreform Népfőiskola

Belépő: 500 Ft, az egyesület tagjainak ingyenes

 

Október 19. hétfő 19.00

FARKAS FERENC EMLÉKKONCERT

a kétszeres Kossuth-díjas, Liszt Ferenc-díjas és Erkel Ferenc-díjas zeneszerző, érdemes és kiváló művész születésének 110. évfordulójára
Helyszín: Egri Farkas Ferenc Zeneiskola Bartók terme

Közreműködnek a zeneiskola művésztanárai és tanulói

Belépő: 1.000 Ft

Támogató: Nemzeti Kulturális Alap Zenei Kollégiuma

 

Október 22. csütörtök 16.00

MÚLTIDÉZŐ

Az ’56-os Nagy Imre igazi arca

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Előadó: Prof. dr. Vasas Joachim

Együttműködő partner: Ezüstidő Szabadidős Egyesület

 

Október 23. péntek – 25. vasárnap

ÉNEKLŐ MAGYARORSZÁG REGIONÁLIS KÓRUSFESZTIVÁL

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

A fesztivál védnöke Prof. Szőnyi Erzsébet Kossuth- és Erkel-díjas zeneszerző

Október 23., péntek 18.00

NYITÓHANGVERSENY

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

A Baroque Dreams Ensemble Régizene Együttes hangversenye

Közreműködik:

Hargitai Géza – barokk furulya és barokk fagott

Bozzai Balázs – barokk hegedű

Regős Júlia – viola da gamba

Petró-Nagy Nóra – continuo

Fr. Couperin: L’ Apotheose de Lulli
B. Boismortier: a-moll triószonáta Op 5
A. Vivaldi: a-moll szonáta RV43
J. S. Bach: e-moll preludium és fuga
A. Vivaldi: g-moll concerto RV 103

Támogatók: Eger MJV Civil Alap, Nemzeti Kulturális Alap

Október 24., szombat

13.00 – 19.00 Az Éneklő Magyarország Fesztivál- és Minősítő hangversenyei

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Közben kb. 16.00-kor Karnagyi klub

19.00 Díjátadó ünnepség

20.30 Ismerkedési est

Október 25., vasárnap

A kórusok templomi szereplése

Fesztivál- és hangversenykórusok önálló hangversenyei

Rendezők: Cantus Agriensis Kulturális Egyesület, Egri Kulturális és Művészeti Központ

Támogatók: Nemzeti Kulturális Alap, Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége – KÓTA

Információ: Bimbó Zoltán, 20/779-0379, bimbo.zoltan@ekmk.eu

 

Október 26. hétfő 15.00

A MEGHŰLÉS ELLENI VÉDEKEZÉS, AZ IMMUNERŐSÍTÉS

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Előadó: Dr. Ernest Bani-Akoto szakorvos

Együttműködő partner: Dobó Katica Nyugdíjas Szervezet

 

Október 27. kedd 19.00

„Addig fogok énekelni, amíg élek, és létezem”

KOVÁCS KATI JUBILEUMI KONCERT

Az 50 éves pályafutás legsikeresebb dalai a Hotel Eger & Park és Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata bemutatásában

Helyszín: Hotel Eger & Park, Liget terem

Belépő árak – Eger városkártyával: 1.500 Ft / elővételben 1.800 Ft / helyszínen: 2.000 Ft

Jegyek kaphatók: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház, Hotel Eger & Park

 

Október 28. szerda 17.00

BIOLOGIKA

Az öt Természettörvény, mely leírja a testi elváltozások (betegségek) értelmét és lefolyását

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Előadó: Váczy József biologika konzulens

Együttműködő partner: Egri Egészség- és Környezetvédő Egyesület

Belépő: 500 Ft, az egyesület tagjainak ingyenes

 

Október 28. szerda 19.00

BAJKÁL-TÓ – BURJÁTFÖLD, A SÁMÁNOK FÖLDJE

Egri Világjáró Klub

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Előadó: Dr. Balázs Dacskó Oszkár biológus

Belépő: 500 Ft

 

ALKOTÓ JÁTSZÓHÁZAK

ÓVODÁSOKNAK, ÁLTALÁNOS ISKOLÁSOKNAK

Október 14. szerda – 15. csütörtök 10.00 és 14.00

Október 21. szerda – 22. csütörtök 10.00 és 14.00

November 4. szerda – 5. csütörtök 10.00 és 14.00

Előzetesen bejelentkezett (minimum 2 nap) csoportokat, egyéneket, családokat várunk az októbertől induló kézműves napokra.

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Jelentkezés: Kristonné Erdei Mária, 20/779-2875

 

VENDÉGPROGRAM

Október 7. szerda 9.00

VI. ARANYHÍD SZÍNJÁTSZÓ FESZTIVÁL

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Rendező: Füzesabonyi Pszichiátriai és Szenvedélybetegek Otthona

 

ELŐZETES

November 2. hétfő 17.00

A RADIXBAN REJLŐ LEHETŐSÉGEK

Egy valós horoszkópképlet elemzése

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Előadó: Lassu Tibor asztrológus

Együttműködő partner: Heves Megyei Életreform Népfőiskola

Belépő: 500 Ft, az egyesület tagjainak ingyenes

 

November 7. szombat 10.00 -14.00

ÁLLATI JÓ NAP! – a Forrás Alapítvánnyal közös szervezésben

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Egy nap, ahol elsősorban az „állatos” programoké a délelőtt:

Erre csörög a dió – a Babszem Jankó Gyermekszínház zenés mesejátéka, Állati ősök,„Kígyóbűvölés” – egzotikus állatbemutató, „Mondjunk mancsot!” – kutyás játszóház, díszállat-bemutató, Vadkaland, Galambduckó, Amazonas Díszállat Kereskedés, kézműves játszóházak, kalandjáték, óriásjátékok

Belépő: 800 Ft, illetve 2.800 Ft/családi jegy 4 főre

Támogató: Eger MJV Civil Alap

Információ: Kristonné Erdei Mária, 20/779-2875, erdei.maria@ekmk.eu

 

November 7. szombat 17.00 – 23.00

JÓTÉKONYSÁGI EST a Forrás Fogyatékkal Élő Fiatalok Alapítványa javára

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Program:

17.00 – 18.00 a Forrás Fogyatékkal Élő Fiatalok Alapítványa és az Autista Alapítvány műsora

18.00 – 18.30 Turpi zajkör műsora

19.00 – 23.00 Retro Disco DJ Márkus Laci

20.00 Tombola

Támogatói jegy: 1.000 Ft

 

November 9. hétfő 19.00

15 ÉVES AZ ADÁSHIBA

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Déry-Presser-Adamis: Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról

Keresztmetszet az Adáshiba Színjátszó Csoport előadásában

 

December 2. szerda 19.00

ANGYAL MELLETTEM

PRESSER GÁBOR–RÚZSA MAGDI DUETT KONCERT

az Egri Advent 2015 keretében

Helyszín: Dr. Kemény Ferenc Sportcsarnok

Helyre szóló jegyárak: 5.500 Ft / 6.500 Ft / 7.500 Ft

Jegyek válthatók: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház, Tourinform Iroda

Online jegyvásárlás: www.gagprodukcio.hu

 

 KIÁLLÍTÁSOK

 

Október 7 – november 2.

„Emlékezés egy mesterre” – Bényi árpád emlékkiállítás

Helyszín: Vitkovics Alkotóház és Művésztelep

Megnyitó: 2015. október 17., szombat 16.00

Október 16 – november 2.

„Eger megújul” – Képző- és fotóművészeti kiállítás

Helyszín: Minorita Rend Szent Hedvig Kollégiuma

Együttműködő partner: Ezüstidő Szabadidős Egyesület

Október 27 – november 23.

PARALIMPIAI KIÁLLÍTÁS

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház, Sikátor Galéria

 

Továbbra is megtekinthető…

 Október 1-ig

A II. VILÁGHÁBORÚ RELIKVIÁI

Emlékkiállítás

Helyszín: Minorita Rendház Szent Hedvig Kollégiuma

Együttműködő partner: Ezüstidő Szabadidős Egyesület

Október 9-ig

SZÍNEK-FÉNYEK-ÉVEK – Herczeg István, Pieronymus Kosch, Szakács imre KÖZÖS kiállítása

Helyszín: Templom Galéria

A Nagy Rajzolás és A Magyar Festészet Napja eseményeihez kapcsolódva, a tárlat helyszínén, 2015. október 9-én, 17.52-kor „Csíziós Nagy Festés”-re és záróeseményre várjuk az érdeklődőket.

Október 22-ig

TULIPÁNOK – A MÓRA FERENC ÁLTALÁNOS ISKOLA DIÁKJAINAK KIÁLLÍTÁSA

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház, Sikátor Galéria

Október 28-ig

KÉPÍRÁSSAL FORMÁZOTT MESÉK

Az EKMK ábrakészítő műhelyeiben született alkotások

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

 Október 28-ig

NYÁRI TÁBOROK EMLÉKKÉPEI

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház, Forrás Galéria

Október 31-ig

GYERMEKFOTÓKKARIZS MÓNIKA FOTÓKIÁLLÍTÁSA

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Október 31-ig

VINORELLEK / BORRAL FESTETT AKVARELLEK – Czirok Róbert kiállítása

Helyszín: Szépasszonyvölgyi Márai Látogatóközpont

 Állandó kiállítások:

 Márai Sándor, AZ EURÓPAI POLGÁR – Interaktív kiállítás

Helyszín: Szépasszonyvölgyi Márai Aktív Turisztikai Látogatóközpont

VITKOVICS MIHÁLY EMLÉKSZOBA

Helyszín: Vitkovics Alkotóház és Művésztelep

 

 IFI PONT Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda

Tanácsadás: pályaorientációs/életvezetési, diákjogi, mentálhigiénés, drogkonzultációs

Információnyújtás és internet használat (Wifi Pont)

Kikapcsolódás: ping-pong, csocsó…

KönyvmolyKuckó – Hozz egyet, hogy vihess egyet! Olvasás és könyvcsere lehetőség az Ifi Pont nyitvatartási idejében.

Igény szerint – osztályfőnöki órák, pályaválasztási csoportfoglalkozások, kortárssegítő képzések, előadások, közönségtalálkozók…

Nyitva tartás: hétköznapokon 10.00 – 18.00

További információ: facebook.com/ifipont / ifiponteger@gmail.com

 

FORRÁSPONT Lakossági Információs és Szolgáltató Iroda

Rendszeres FOGLALKOZÁSOK

Szerda

10.00-12.00    Közelbaba Csevegő baba-mama klub

16.00-17.30     Nevető jóga

Csütörtök

10.00-11.30      Egészségmegőrző torna klub

16.00-17.30     „Függő játszmák” – Kihelyezett tanácsadás, információnyújtás szenvedélybetegségekről, kezelési lehetőségekről érintetteknek és hozzátartozóknak, a Főegyházmegyei Karitász Központ Eger RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálata vezetésével.

Péntek           10.00-12.00    Angol Csevegő – nyelvtanulás anyukáknak, nagymamáknak

  • Japán-Eger Kultúr Klub

PROGRAMOK

 Október 5. hétfő 9.00

Egészség klub – Minden hónap első hétfőjén várjuk az érdeklődőket az egészségünkkel kapcsolatos témákkal, életmód tanácsadással, szűrővizsgálatokkal.

A program az Egri Járási Népegészségügyi Osztály és a Medicina a Gyógyulásért Alapítvány jóvoltából valósul meg.

 Október 5. hétfő 9.00                 

Mozgásszervi betegségek

Meghívott előadó: Magyar Zsanett gyógytornász

 Október 31. szombat 17.00 – 20.00      

Halloween a LISZI-ben

Jelmezes-batyus mulatság kicsiknek és nagyoknak

 Október 27. kedd 16.00 – 18.00

Fertálymesteri fogadóóra

További információ: www.felsovaroseger.hu / www.facebook.com/liszieger

 

FELHÍVÁS

HEVES MEGYEI AMATŐR KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZETI TÁRLAT 2015.

A Megyei Pedagógiai és Közművelődési Intézménnyel közösen ötödik alkalommal hirdetjük meg a Megyei Amatőr Tárlat c. pályázatot nem hivatásos képző- és iparművészeknek. Részt vehet minden 16. életévét betöltött alkotó, aki nem végzett képző- vagy iparművészeti főiskolát/egyetemet és nem hivatásszerűen foglalkozik alkotómunkával. Ebben az évben külön csoportban zsűrizzük és díjazzuk a fiatalokat 25 éves korig, a főiskola BA képzés végéig!

A tárlat nevezési kategóriái

  • Képzőművészeti kategóriában: festészet, a grafika bármely ága, kisplasztika szobrászat, tűzzománc, valamint új vizuális kísérleti műfajok, mint a video-installáció (utóbbi bemutatásához a szükséges technikai feltételeket az alkotó biztosítja)
  • Iparművészeti kategóriában: minden, ami a tárgyalkotás körébe tartozik – kivéve a népművészeti tárgyalkotást (textil, kerámia, kovácsoltvas, játék, gyöngy)

Az alkotások beszállítása a jelentkezési lapok leadásával együtt:

október 28-án, 9.00 – 17.00 óráig 

helyszínek: Vitkovics Alkotóház (Eger, Széchenyi utca 55.); Mátra Művelődési Központ (Gyöngyös, Barátok tere 6.)

Kiállítás-megnyitó és díjátadó:

  1. november 7. 16.00, Vitkovics Alkotóház Galéria

Jelentkezési lap, további részlet: www.ekmk.eu

Információ és előzetes bejelentkezés a leadásig:

  • Gyöngy Csilla, Eger, 36/515-051,

EKMK Vitkovics Alkotóház és Művésztelep, Eger, Széchenyi u. 55.

  • Makovinyi Melinda, 37/312-282 (Gyöngyös)

2015. november 13., péntek 14.00

43.GÁRDONYI GÉZA VERSMONDÓ TALÁLKOZÓ alsó tagozatos diákok részére

november 14., szombat 9.00

43. GÁRDONYI GÉZA PRÓZA- és MESEMONDÓ TALÁLKOZÓ alsó tagozatos diákok részére

november 21., szombat 9.00

19. PALÓC MESEMONDÓ TALÁLKOZÓ felső tagozatos diákok részére

ELŐZETES JELENTKEZÉS SZÜKSÉGES!

Jelentkezési határidő: 2015. november 6.

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház; Információ: 20/779-2880

 

KARÁCSONYNAK ÜNNEPE LÉPEGET A FÁK KÖZT…” címmel KÉPZŐMŰVÉSZETI  és IRODALMI PÁLYÁZATOT hirdetünk alsó és felső  tagozatos diákok részére, amelyre az adventi, karácsonyi ünnepvárás hangulatát megörökítő rajzokkal, írásokkal lehet pályázni. A képzőművészeti pályázatra az ünnepkört megidéző versekhez készített illusztrációk is beküldhetők! A rajzok bármilyen technikával, A/4 vagy A/3 méretben  készülhetnek, de kérjük paszpartuzva küldjétek be! Az irodalmi pályázatra  maximum három, A/4-es oldal terjedelmű írásokkal pályázhatnak a diákok.

A pályaművek hátoldalára kérjük feltüntetni:

a pályázó nevét, iskolája nevét, osztályát és a felkészítő nevét, elérhetőségét.

Beküldési határidő: 2015. november 13., péntek

Pályaműveket a Forrás Gyermek és Ifjúsági Házba várjuk: Eger, Bartók tér 6.

Eredményhirdetés és a beküldött pályaművekből készített kiállítás megnyitója:
2015. november 27., péntek 17.00

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Információ: 20/779-2880

 

ORSZÁGOS MESEVETÉLKEDŐ 2015/2016.

  1. alkalommal kerül megrendezésre a több száz gyermeket mozgósító 6 fordulós játék, amely felmenő rendszerű és az általános iskolák 2-3-4. osztályos tanulói 4 fős csapatai számára kerül kiírásra. Ez az a játék, ahol a részvétel sokkal fontosabb, mint a győzelem! A közös „nyereség” a mesék olvasása, a közös játék öröme.

A játék megyei szervezője, az Egri Kulturális és Művészeti Központ Forrás Gyermek és Ifjúsági Háza, iskolánként minimum 2 csapat nevezését várja, felső határ nincs.

Csapatok alakíthatók egy osztályból, de lehetnek vegyes összetételűek is.

A 2014/2015-ös játék országos, szegedi döntőjének résztvevője a Mérai Gumimacik tarnamérai csapat volt.

Érdeklődni, jelentkezni Kristonné Erdei Máriánál lehet: 36/517-555, 20/779-2875, erdei.maria@ekmk.eu

 

 

AZ EKMK GYERMEK, IJÚSÁGI ÉS FELNŐTT MŰVELŐDŐ KÖZÖSSÉGEI

A tartalmas, cselekvő élet nélkülözhetetlen része a valamilyen kulturális közösséghez való tartozás. Ezt példázza, hogy az EKMK épületeiben sokféle érdeklődésű alkotó, ismeretterjesztő, egészségmegóvó, hagyományőrző, irodalmi és színjátszó közösség éli mindennapjait. A művelődő közösségek szervezeti formái nagyon változatosak: vannak klubok, szakkörök, alkotó csoportok, műhelyek, egyesületek, alapítványok…, melyekben minden korosztály megtalálhatja az őt érdeklő tevékenységet.

A különböző gyakoriságú (heti, kétheti, havi) alkalmak életkortól függően segítik önismeretünket, kreatív fejlődésünket, gyarapítják tudásunkat, kibontakoztatják tehetségünket, s mindezeken túl a közösséghez tartozás, a baráti együttlétek, az otthonosság érzését adják.

Szeptember közepétől a csoportok újra várják foglalkozásaikon, programjaikon régi és leendő tagjaikat, látogatóikat.

Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

BELI BUBA BABA-MAMA KLUB – minden hónap 1. és 3. hétfő, illetve 2. és 4. csütörtök, 10.00 – 12.00

CSILLAGSZEMŰEK EGRI TAGOZATA – próbák: péntek 16.30 – 17.15; 17.30 – 19.00

HIMALÁJA JÓGA (kezdőknek is) – csütörtök 8.00 – 9.30

Forrás Fogyatékkal Élő Fiatalok Klubja – programok alkalmanként

FORRÁS SZABADIDŐS DSE VÁNDORLÓK BARÁTI KÖRE

2015-ös túrák időpontjai: október 10., november 14., december 28.

FORRÁS TÁRSULAT – hétfő 16.00

GYÖNGYFŰZŐ KÖR – péntek 16.00 – 18.00

HEVES MEGYEI HONISMERETI EGYESÜLET – programok alkalmanként

KERÁMIA MŰHELY

  • általános iskolásoknak: szerda 15.30 – 17.00
  • középiskolásoknak, felnőtteknek: szerda, péntek 16.00 – 18.30

KISBAKANCSOSOK BARÁTI KÖRE

2015-ös túrák időpontjai: október 10., 23-25., november 7., 21., december 5., 19.

KOSÁRFONÓ MŰHELY – kedd 15.00 – 17.00

MODERN TÁNC KLUBOK
  • Dance Jam divattánc mini 6-10 éveseknek – szerda 17.00 – 18.00
  • Top Dance Company haladó 12 éves kortól – kedd 17.30 – 19.00 és szerda 18.00 – 19.30

NÉPMŰVÉSZ SZAKKÖR Havonta egy alkalommal szombatonként

SIRÁLY MODELLEZŐ KLUB – csütörtök

  • kezdő: 16.00 – 17.30
  • haladó: 17.30 – 19.00

SZEDERINDA NÉPTÁNCEGYÜTTES

Lépegető 0 – 2 éveseknek – csütörtök 10.00 – 10.45

Óvodások Kezdő csoportja 2 – 4 éveseknek  – hétfő 16.30 – 17.30

Óvodások Indácska csoportja 4 – 6 éveseknek – csütörtök 16.30 – 17.30

Szedrecske csoport 6 – 10 éveseknek – hétfő 17.30 – 19.00, csütörtök 17.30 – 19.00

Szederinda csoport 11 éves kortól

  • Haladó: kedd 16.30 – 18.00, péntek 17.00 – 19.30
  • Felnőtt: csütörtök 19.00 – 20.00

SZÖVŐ MŰHELY – kedd 14.00 – 16.00

TÁNCMEDITÁCIÓ – szerda 18.00 – 19.30

TEKERGŐ TÁNCHÁZAK

Aprók táncháza: alkalmanként 16.00 – 17.00,

Felnőtt táncház: alkalmanként 17.00 – 19.00

ZOMÁNCMŰVÉSZETI MŰHELY – péntek: 16.00 – 19.00

Vitkovics Alkotóház és Művésztelep

ART AKTÍV / zsenge

Rajz, festészet, grafika – felső tagozatosoknak, középiskolásoknak heti 2 alkalommal, felvételi előkészítősöknek heti 1 alkalommal

ART AKTÍV/ érett

Rajz, festészet, grafika – felnőttek részére heti egy alkalommal

SZIVÁRVÁNY KÉPZŐMŰVÉSZ KÖR – kedd vagy csütörtök 16.00 – 18.00.

Bartakovics Béla Közösségi Ház

ADÁSHIBA SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT – próbák: kedd 16.00 – 18.00, péntek 17.00 – 21.00, szombat 10.00 – 13.00

AGRIA VEGYESKAR – szerda 17.00 – 19.00

AMAZONOK KLUBJA – minden hónap 3. kedd, 14.00

ANDANTE KAMARAKÓRUS – próbák: szerda 18.30 – 21.00

BORÓKA IFJÚSÁGI NÉPTÁNCEGYÜTTESPróbák: kedd, csütörtök, 16.00 – 18.00

Csosszantó gyermek néptáncegyüttes  – szerda 17.00 – 18.00 BBKH, szombat 9.30 – 13.00, Forrás GYIH

BÜKKI VÖRÖSMETEOR TERMÉSZETJÁRÓ EGYESÜLET

Fogadó órák: péntek 17.00 – 18.00

CANTUS AGRIENSIS KAMARAKÓRUS – próbák: csütörtök 19.00 – 21.00

CUKORBETEGEK EGRI EGYESÜLETE – előadások: meghirdetett program szerint, szombat 14.00

DOBÓ KATICA HAGYOMÁNYŐRZŐ NÉPDALKÖR – próbák: hétfő 13.00 – 15.00

DOBÓ KATICA NYUGDÍJAS SZERVEZET  –  hétfő 15.00 – 17.00

EGRI CSILLAGOK NÉPDALKÖR – próbák: csütörtök 17.00 – 19.00

EGRI EGÉSZSÉG- ÉS KÖRNYEZETVÉDŐ EGYESÜLET – páros hét szerda, 17.00 – 19.00

EGRI JÓGA KLUB:

Integrál jóga – hétfő 8.15 – 9.45

Hatha jóga (kezdőknek is) – kedd 8.15 – 9.45

Eszközös hatha jóga – szerda 8.15 – 9.45

Himalája jóga (kezdőknek is) – szerda 10.15 – 11.45

Hatha jóga – csütörtök 8.15 – 9.45

Eszközös hatha jóga (kezdőknek is) szombat 10.00 – 11.30

EGRI OROSZ NYELVI KLUB – foglalkozások, programok: alkalmanként

EGRI SZÍNMŰHELY – próbák: szerda, péntek 17.00 – 21.00

EZÜSTIDŐ SZABADIDŐS EGYESÜLET

Énekpróba: csütörtök 13.00 – 15.00, egyesületi foglalkozás: csütörtök 16.00 – 17.30

Heves Megyei Életreform Népfőiskola  – ált. kéthetente hétfőn, 17.00 – 19.00

HEVES MEGYEI FOTÓKLUB – péntek 19.00 – 21.00

HEVESI JÓZSEF MAGYARNÓTA KLUB – hétfő 14.00 – 19.00

HEVES MEGYEI NÉPMŰVÉSZETI EGYESÜLET –programok alkalmanként

Horváth Zsigmond Lajos Fotóművészeti Kör – péntek 17.30 – 19.00

HUN FOKOS SZÖVETSÉG – programok alkalmanként

KÁLNOKY LÁSZLÓ IRODALMI ÉS MŰVÉSZETI EGYESÜLET – programok alkalmanként

KERTBARÁT KÖR EGYESÜLET – páratlan hétfő, 17.00 – 20.00

LAJTHA LÁSZLÓ NÉPTÁNC- ÉS NÉPZENEI EGYESÜLET – próbák: kedd-csütörtök, 18.00 – 21.00

Magyar Rákellenes Liga Egri Alapszervezete  – foglalkozások: a hónap 2. keddjén, 13.00 – 15.00

Meridiántorna

  • Páratlan hétfő 17.00 – 18.30 – Meridiántorna
  • Páros hétfő 17.00 – 18.30 – Kínai gerinctorna + DO-IN (speciális önmasszázs)

Nevető jóga klub  – hétfő 17.00 – 19.00

NYUGDÍJASOK HEVES MEGYEI SZÖVETSÉGE – kéthavonta klubnapok, alkalmanként rendezvények

NYUGDÍJAS TORNA – csütörtök 10.00 – 11.00

PSZICHOTRONIKUS KLUB – 18.00 – 20.00

UNIVERZUM KLUB – havi egy szombaton, 15.00 – 18.00

VERDA STELO ESZPERANTÓ KLUB – a hónap utolsó szerdáján, 17.00 – 19.00


Szépasszonyvölgyi Márai Aktív Turisztikai Látogatóközpont

„ÉKESSZÓLÁS” versmondó kör – hétfő 16.30

Információ, jelentkezés: Mácsár Beáta koordinátor, 20/244-9331, macsar.beata@ekmk.eu

Céges képzések, rendezvények, osztálykirándulások, családi események igényre szabottan – nemcsak főszezonban:

MATULA Játszóház

Biztonságos, modern játékok, felejthetetlen szülinapok, kreatív foglalkozások 8 éves korig.

Szülinapokra jelentkezés: Mező Károlyné 20/779-0368

Akadály-völgy Játszópark

Játszótér több korosztálynak, csapatépítő ügyességi játékok, tájékozódási futás.

Aktív Tantúra

Szépasszonyvölgyi kirándulás pincelátogatással, irodalmi és kézműves foglalkozással, teakóstolás.

Borpalackozás – saját kezűleg

Információ, bejelentkezés: Mácsár Beáta koordinátor, 20/244-9331, macsar.beata@ekmk.eu

 

Túrák

 Október 3. szombat

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

  1. Rákóczi Ferenc emléktúra, útvonal: Mátraháza – Kecske-bérc – Hanák kilátó – Rákóczi-forrás – Mátrafüred, kápolna – Szent Anna-tó – Cseplye-tető – Gyöngyös, Rákóczi szobor

Találkozás: 7.20 Volán pu.; érkezés: 16.25 Volán pu.

Túravezető: Kálmán Bertalan, 36/324-469

Október 4. vasárnap

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

Útvonal: Bükkszentkereszt – Bükkszentlászló – Irén-forrás – Fehér-kő – János-hegy – Bükkszentkereszt

Találkozás: 8.20 Volán pu.; érkezés: 17.15 Volán pu.

Túravezető: Melcher Hajnalka, 30/486-8001

 Október 10. szombat

KISBAKANCSOSOK BARÁTI KÖRE

„Kőbe zárt érzések…”, útvonal: Sirok – Vár – Barát és apáca – Török asztal – Rozsnak – Rábca-völgy – Egerbakta

Indulás: 8.10 Volán pu.; érkezés: 15.10 Volán pu.

Útiköltség: 600 Ft/diák; gyalogos táv: 14 km

Információ: Forrás GyIH, Kristonné Erdei Mária, 20/779-2875

VÁNDORLÓK BARÁTI KÖRE

Útvonal:  Szilvásvárad – Ivánka lápa – Gerenna vár – Bérci út – Kör templom – Szilvásvárad

Indulás: 9.00 MÁV állomás; érkezés: legkésőbb 18.10

Gyalogosan megtett út: 12 km

Túravezető: Mácsár Beáta

Információ: Forrás GyIH, Kristonné Erdei Mária, 20/779-2875

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

Egészség séta, útvonal: Mátraderecske – Tó-völgy – Recsk, Ércbánya ltp.

Találkozás: 8.50 Volán pu.; érkezés: 14.10       Volán pu.

Túravezető: Jakab Béla, 70/466-8556

Október 11. vasárnap

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

Útvonal: Bükkzsérc – Pelyhe pincészet – Hódos-hegy – Patkó-sziklák – Hármaskút-völgy – Török út – Répás-völgy – Barát-völgy – Felsőtárkány

Találkozás: 8.40 Volán pu.; érkezés: 16.30 Volán pu.

Túravezető: Dr. Él Éva, 30/625-2655

Október 17. szombat

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

Lombhullató túra, útvonal: Egervár vm. – Eged-nyereg – Bikk-bérc – Várkút és vissza Egervár vm.

Találkozás: 7.50 Egervár vm.; érkezés: 16.00 Egervár vm.

Túravezető: Pápista László, 36/322-896

Október 18. vasárnap

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

Jubileumi körtúra 5., útvonal: Lillafüred – Bükkszentkereszt – Hollóstető – Répáshuta

Találkozás: 8.20 Volán pu.;  érkezés: 17.15 Volán pu.

Túravezető: Kálmán Bertalan, 36/324-469

Október 25. vasárnap

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

Útvonal: Felsőtárkány – Petres Napsugár pihenő – Gyetra-völgy – Nagy-Verő – Boros-tető – Lápasás – Mellér-völgy – Jánosháza – Bű-völgy – Felsőtárkány

Találkozás: 8.40 Volán pu.; érkezés: 16.30 Volán pu.

Túravezető: Franczia István, 36/323-314

Október 31. szombat

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

Útvonal: Lázbérci bejáró út – Dedevár – Kalica-tető – Három-kő-bérc – Kalica alja – Uppony – Upponyi-szoros – Víztároló nyugati oldal – Dédestapolcsány

Találkozás: 8.10 Volán pu.; érkezés: 17.00 Volán pu.

Túravezető: Jakab Béla, 70/466-8556

ELŐZETES

 November 7. szombat

KISBAKANCSOSOK BARÁTI KÖRE

„Át a Mátra gerincén”, útvonal: Parádfürdő – Sándor-rét – Homa-völgy – Markazi-kapu – Mária-képes fa – Cseres – Markaz

Indulás: 8.10 Volán pu.; érkezés: 17.10 Volán pu.

Útiköltség: 650 Ft/diák; gyalogos táv: 15 km

Információ: Forrás GyIH, Kristonné Erdei Mária, 20/779-2875