Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

EKMK | 2019-05-23

Scroll to top

Top

EKMK májusi programajánló

EKMK májusi programajánló

| Ekkor: 05, máj 2015

 

 Május 6. szerda – 9. szombat    

Miénk a tér! Megyei Művészeti Fesztivál

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Könnyűzene, komolyzene, modern tánc, néptánc, színjátszás, vers…

Általános- és középiskolás diákoknak előzetes jelentkezéssel.

Támogató: Nemzeti Kulturális Alap

Május 7. csütörtök 16.00

Az Ezüstidő Szabadidős Egyesület

ANYÁK NAPI PÓDIUMMŰSORA

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Május 9. szombat 15.00

“Édesanyám, te jó asszony…”

Az anyák napi zenés nótaműsor

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Együttműködő partner: Ezüstidő Szabadidős Egyesület

Május 11. hétfő 14.30

Nosztalgiamuzsika

Zenés kívánságműsor

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Együttműködő partner: Dobó Katica Nyugdíjas Szervezet

Május 11. hétfő 17.00

LELKI BAKANCSLISTA – AZAZ HOGYAN ÉLJÜK TÚL A ÉLETÜNKET

Előadó: Fodorné Vincze Anna pszichológus

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Együttműködő partner: Heves Megyei Életreform Népfőiskola

Belépő: 500 Ft, az egyesület tagjainak ingyenes

Május 12. kedd 13.00

TÁPLÁLKOZÁSI TANÁCSOK DAGANATOS BETEGEKNEK

Előadó: Hasillóné Fülöp Edit dietetikus

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Támogató: Emberi Erőforrások Minisztériuma

Együttműködő partner: Magyar Rákellenes Liga Egri Alapszervezete

Május 13. szerda 17.00

A SZÍV-ÉRRENDSZERI MEGBETEGEDÉSEK MEGELŐZÉSE

Előadó: Dr. Hanis Béla kardiológus

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Együttműködő partner: Egri Egészség- és Környezetvédő Egyesület

Belépő: 500 Ft, az egyesület tagjainak ingyenes

Május 13. szerda 18.00

Dr. Molnár Géza: Az őröktől az orzók világáig

Adalékok a Teremtői és az Alkotói szemlélet megértéséhez

Könyvbemutató előadás: Természet, Ember, Mítosz

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Együttműködő partner: Hun-fokos Szövetség

 

Május 13. szerda 19.00

Éjszakai Múzeumok koncert

Wahorn András és zenésztársai

Wahorn András tavaszi kiállítás – finisszázs

Helyszín: Vitkovics Alkotóház és Művésztelep

 

Május 13. szerda 19.00 

Egri Világjáró Klub

Keresztül-kasul kamerával Afrikában 

Előadó: Reisinger Dávid

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Belépő: 500 Ft

Május 16. szombat 14.00

EGRI CUKORBETEG NAP

15 ÉVES A CUKORBETEGEK EGRI EGYESÜLETE

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Együttműködő partner: Cukorbetegek Egri Egyesülete


Május 16. szombat 15.00

IDŐUTAZÁS MÁSKÉPP

Előadó: Kowalski Bogdán Zoltán hipnotizőr

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Belépő: 1000 Ft, az Univerzum Klub tagjainak 500 Ft

Együttműködő partner: Univerzum klub

Május 16. szombat 16.00

FIT DAY AND NIGHT

Mozgás és egészség! Családi program minden korosztálynak!

Helyszín: Felsőváros, Nemzedékek tere

Egészségmegőrző tanácsadások, a színpadon zumba, modern tánc, hastánc, görög tánc, hip-hop, kangoo….

20.00 órától fellép az Empty Pubs zenekar

Népi ügyességi- és óriásjátékok, tájékozódási futás, akadályjáték, kosárlabda, íjászat,

ugráló vár

Társszervező: Forrás Alapítvány

Együttműködő partnerek: Csillag Táncstúdió, Egervári Vitézlő Oskola, Egri KOK Kosársuli, Egri Spartacus Tájékozódási Futó SE, Heves Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály, Egri Maminbaba, Ozone Fitness, Pódium Tánc– és Balettiskola, Szemiramisz Virágai Hastánckör, Tinódi Sebestyén Tagiskola Gyerek Zumba Csapat, Zumba – Jordán Marcsi

Május 16. szombat

16.00-17.00 TEKERGŐ GYEREK TÁNCHÁZ

17.00-19.00 TEKERGŐ FELNŐTT-TÁNCHÁZ

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Házigazda: a Tekergő zenekar

Belépő: 500 Ft

Május 16. szombat 19.00

„Veni creator Spiritus”
Pünkösdi hangverseny

Helyszín: Nagyboldogasszony (Ferences) templom – Eger, Kossuth L. u. 14.

Műsoron:
Márton István /kárpátaljai zeneszerző/: Missa
(Credo, Sanctus, Benedictus, Agnus dei)
Eszterházy Pál: Harmonia coelestis
Veni Creator Spiritus, Pange lingua, Ascendit Deus in jubilo
Antonio Vivaldi: Concerto 2 trombitára és kamarazenekarra

Közreműködik:
Lukács Zsófia, Majoros Zsuzsanna, Szajkó Anita – szoprán
Kolozsi Balázs – bariton
Camerata Miskolc Kamarazenekar, Cantus Agriensis és Cardinal Mindszenty Kórus
Vezényel: Gergely Péter Pál

 

Május 18. hétfő 11.00

XIX. ORSZÁGOS MESEVETÉLKEDŐ ORSZÁGOS DÖNTŐJE SZEGEDEN

Heves megyét a Tarnamérai Általános Iskola Mérai Gumimacik csapata képviseli.

Május 18. hétfő 14.30

Népdalkörök kistérségi fesztiválja

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Együttműködő partner: Dobó Katica Nyugdíjas Szervezet

 

Május 19. kedd 18.00

AZ EMBERÉLET SZENTSÉGE

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Előadó: Molnár V. József néplélek kutató

Együttműködő partner: Hun-fokos Szövetség

 

Május 19. kedd 14.00

25 ÉVES AZ AMAZONOK KLUBJA

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Együttműködő partner: Amazonok klubja

 

Május 20. szerda 16.00

SZÍNpont – az IFI Pont szervezésében

Helyszín: Gárdonyi tér

Az Adáshiba Színjátszó Csoport előadása

Csapnivaló koncert

Ki mit tud? (Hozd el saját versed, és add elő!)

 

Május 21. csütörtök
iroDALom – Improvizációs zenés irodalmi estek

“IMA AZ ÉLŐ fákÉRT”

Révász Ágnes és a Fák Improvizációs Csoport Zen-e-mese koncertje

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Belépő: 1.000 Ft. Jegyárusítás a helyszínen.

 

Május 23. szombat 15.00

„MÁJUSBAN BOLOND A SZÍV…”

Magyarnóta műsor

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Közreműködnek a Hevesi József Magyarnóta Klub énekesei: Asztalos István, Bene Kati, Besenyei Veronika, Bikki Oszkár, Dávidné Juhász Margó, Dobó Katica, Kmeczné Gömöri Marika, Murányi Zoltán, Papp Miklós, Rohácsi Károly, Szepesi Tibor, Szigetközi Julianna, Tanka Mária Magdolna és Török Gitta

Kísér: ifj. Báder Ernő cigányzenekara és Gonda László zongorista-előadóművész

Belépő: 800 Ft

Május 23. szombat – 24. vasárnap

Pünkösdi Fesztivál a Szépasszonyvölgyben

Május 23. szombat 11.00 – 18.00

Játszópark – kiegészítő fajátékokkal

Helyszín: Szépasszonyvölgy Játszópark

Belépő: 300 Ft

Május 23. szombat 16.30 – 18.30

Nótakaraoke

Magyarnóta, népdalok, operett és régi filmslágerek

Cigányzenekar Tordai Zoltán vezetésével

Műsorvezető: Csengeri Attila színész, énekes, hangulatmester

Helyszín: Parkoló színpad, Szépasszonyvölgy

Május 23. szombat 18.30

Lévai Balázs a Budapest Bár sztárvendégeivel beszélget

Helyszín: Parkoló színpad melletti tér, Szépasszonyvölgy

Május 23. szombat 20.00

Budapest Bár koncert

Vendégek: Behumi Dóri, Keleti András, Rutkai Bori, Szűcs Krisztián

Helyszín: Szépasszonyvölgyi Márai Látogatóközpont, szabadtéri színpad

Belépő – elővételben: 2.500 Ft, helyszínen: 2.800 Ft

Május 23. szombat 22.00

DJ Petty

Helyszín: Parkoló színpad, Szépasszonyvölgy

Május 24. vasárnap

10.00 – 18.00 Fajátékok

10.00 – 13.00 Kézműves foglalkozások

Helyszín: Szépasszonyvölgyi Márai Látogatóközpont előtti füves terület

Május 24. vasárnap 11.00, 13.00, 15.00

Pünkösdi királyválasztás – vonulással, zenekarral

Helyszín: Parkoló színpad, Szépasszonyvölgy

Május 24. vasárnap 17.00

Kolompos Együttes koncertje

Helyszín: Parkoló színpad, Szépasszonyvölgy

Május 24. vasárnap 20.00

KFT koncert

Helyszín: Szépasszonyvölgyi Márai Látogatóközpont, szabadtéri színpad

Belépő – elővételben: 2.500 Ft, helyszínen: 2.800 Ft

A két koncertre (Budapest Bár és KFT) a belépő: 3.500 Ft

Információ és jegyárusítás: Egri Kulturális és Művészeti Központ

Eger, Bartók Béla tér 6., 36/517-555, 20/779-2877, www.ekmk.eu

Támogató: Nemzeti Kulturális Alap, Cseh Tamás Program

Május 26. kedd 17.00

AZ ÖNISMERET ÚTJÁN – AZ ENNEAGRAMM 9 SZEMÉLYISÉG TÍPUSA

Előadó: Viszlay Anita

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Együttműködő partner: Heves Megyei Életreform Népfőiskola

Belépő: 500 Ft, az egyesület tagjainak ingyenes

Május 27. szerda 17.00

AMIKOR A KÓROKOZÓK ÉHEN HALNAK, MI PEDIG VIRULUNK…

Előadó: Dr. Fekete Márta orvos

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Együttműködő partner: Egri Egészség- és Környezetvédő Egyesület

Belépő: 500 Ft, az egyesület tagjainak ingyenes

Május 27. szerda 18.00

“ÉLETRE KELT HANGOK”

Tehetséges zenész fiatalok 23. estje

Bemutatkozik: a GENTLEMEN együttes

Helyszín: Vitkovics Alkotóház és Művésztelep

Belépő: 400 Ft, pároknak: 700 Ft. Jegyek a rendezvény előtt a helyszínen kaphatók.

 

Május 29. péntek 15.00

GYÓGYNÖVÉNYTÚRA ALMÁRBAN

Találkozás az almári vasútállomáson, a túra időtartama cca. 2,5 óra

Együttműködő partner: Heves Megyei Életreform Népfőiskola

Május 29. péntek – 31. vasárnap

Gyermekbábosok XXII. Országos Fesztiválja

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

A szakma által a legrangosabb amatőr gyermekbábos rendezvényként számon tartott fesztivál ebben a műfajban az egyetlen olyan országos találkozó, ahol alkalom nyílik magas szintű szakmai tapasztalatcserére.

Jelentkezés: május 5-ig (www.ekmk.eu)

 

Május 30. szerda 17.00

GYÓGYNÖVÉNYTÚRA

Előadó: Rigó István természetgyógyász

Találkozó 9.00-kor a Rozália temetőnél

Együttműködő partner: Egri Egészség- és Környezetvédő Egyesület

Belépő: 500 Ft, az egyesület tagjainak ingyenes

 

Május 31. vasárnap 10.00

ÉRSEKKERTI GYERMEKNAPI MAJÁLIS

KREATÍV JÖVŐ

Egy helyen, egy időben, közel 50 programelemmel várjuk a családokat!

Játsszunk együtt a szökőkútnál, a tónál, a játszótéren, a sétányokon, a kert minden zegzugában!

Gyere 9 órára a Dobó térre, találkozz gólyalábasokkal és mesebábokkal!

Az érsekkerti színpadon fellépnek: Vaga Banda, Bóbita Band, Szemerey László, Joós Tamás valamint a Miénk a tér! Megyei Művészeti Fesztivál és a Gyermekbábosok Országos Fesztiváljának legjobbjai is bemutatkoznak.

Rekeszépítés, mászó fal, kötélpálya, Arvella játékok, rekesztorony építés, Wii játékok, sztereobunkó és a lovagi torna, energia bringa, biztos kéz, reflex, írj a tükörbe!, tudományos játszósarok, Pneumobil, „kígyóbűvölés”, aszfaltrajz verseny, kvíz játékok, pontgyűjtő játék, a világ másképp, rendőrségi és tűzoltó bemutatók, kézműves játszóházak…, várja a kertbe látogató kicsiket és nagyokat!

 

Előzetes

 

Június 4. csütörtök 16.00

Múltidéző

Templomos lovagok Egerben

Előadó: Tóth Sándor történész

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

 

Június 18. csütörtök 19.00

iroDALom – Improvizációs zenés irodalmi estek

“Tizenegy szimfónia” – Zenei improvizációk Weöres Sándor verseire

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Előadók: Simorjai Emese színművész, Révász Ágnes zeneszerző

Belépő: 1.000 Ft. Jegyárusítás a helyszínen.

 

Június 25. csütörtök – 28. vasárnap

  1. KALÁKA FESZTIVÁL EGER

www.kalakafesztival.hu

Ízelítő a programból:

  • verskoncert, kiállítások, filmvetítések, zenés áhítat
  • napközben kézműves vásár, gyermek játszóporta, színpadi műsorok az Eszterházy téren
  • esténként 2 színpadon 6 – 6 koncert a várban

Június 27. szombat 9.00 – 19.00

MÚLTUNK REJTÉLYEI, JÖVŐNK KILÁTÁSAI II.

A 20 éves Univerzum klub exopolitika kongresszusa

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Közreműködnek az ország élvonalbeli kutatói, írói, előadói: Csefkó Pál, Kalmár János, Kisfaludy György, Knoll Gyula, Mandics György, Nemere István, Pusztay Sándor, Oláh András, Sós Tibor, Tóth László

Egész napos belépőjegyek – felnőtt: 2.000 Ft, nyugdíjas, diák: 1.500 Ft, a Magyar Ufókutató Szövetség tagjainak: 1.000 Ft.

További információk: http://univerzum-eger.webnode.hu/; http://facebook.com/ueger

Június 30. kedd 19.00

Molnár Dixieland Band

Helyszín: Érsekkerti Zenepavilon

A Zenepavilon nyáresti könnyűzenei koncertsorozat további fellépői:

Július 14-én 19.00-tól Parno Graszt

Július 28-án 19.00-tól Middlemist Red

Augusztus 11-én 19.00-tól Meglepetés koncert

Augusztus 25-én 19.00-tól Balázs Elemér Group

KIÁLLÍTÁSOK

Május 8 – június 30.

Kísérleti Fotógaléria – „Ablakok” – Vincze Alina kiállítása

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Megnyitó: május 8. péntek 18.00
Megnyitja: Dr. Tóth Tibor főiskolai tanár
Közreműködik: Csuja Bence steel drum-on
Megtekinthető: szombat és vasárnap kivételével 9 – 18 óráig

Május 20 – június 21.

EKF VIZUÁLIS MŰVÉSZETI TANSZÉK VÉGZŐS HALLGATÓINAK KIÁLLÍTÁSA

Megnyitók: május 20-án, szerdán

  • 18.00-tól a Kepes György Vizuális Művészeti Központban
  • 19.00-tól a Vitkovics Alkotóház és Művésztelepen

 

Május 22 – június 19.

A Bükkszéki Művésztelep Egri Kiállítása

Helyszín: Templom Galéria

Megnyitó: május 22., péntek 17.00

Megnyitja: Erőss István képzőművész, az EKF Vizuális Művészeti Tanszék Vezetője
Résztvevő művészek: Baksai József, Bán Miklós, Becse Tamás, Csetneki József, Fazekas Balogh István, feLugossy László, Vincze Ottó, Lázár Zsolt, Puha Ferenc, Stark István, Wrobel Péter

A kiállítás finisszázzsal zárul június 19-én.

Továbbra is megtekinthető…

 

Május 10-ig

„Viseletek régen és ma” – Országos Népviseleti Kiállítás

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Társzervezők: Heves Megyei Népművészeti Egyesület, a Népművészeti Egyesületek Országos Szövetsége

 

Május 15-ig

Csillag és kő – Eger szeretett képzőművészeinek kiállítása

Finisszázs Szilágyi Rudolf audiovizuális akciója: május 14. csütörtök, 19.00

Helyszín: Templom Galéria

Május 15-ig

“SZABAD” – Wahorn András tavaszi kiállítása

Helyszín: Vitkovics Alkotóház és Művésztelep

Május 20-ig

Mennyezeti kazetták

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Június 15-ig

Márai Sándor 115  – Interaktív kiállítás

Helyszín: Szépasszonyvölgyi Márai Aktív Turisztikai Látogatóközpont

A kiállítás a TÁMOP-3.2.13-12/1-2012-0105. Márai határok nélkül c. projekt keretén belül került megvalósításra.

 

IFI PONT

Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda

Állandó foglalkozás: Ki/Mi vagyok? – önismereti csoportfoglalkozás – csütörtök 16.00

Tanácsadás: pályaorientációs/életvezetési, diákjogi, mentálhigiénés, drogkonzultációs

Információnyújtás és internet használat (Wifi Pont)

Kikapcsolódás: ping-pong, csocsó…

Igény szerint – osztályfőnöki órák, pályaválasztási csoportfoglalkozások, kortárssegítő képzések, előadások, közönségtalálkozók…

Nyitva tartás: hétköznapokon 10.00 – 18.00

www.ifipont.vdteger.hu / facebook.com/ifipont / ifiponteger@gmail.com

Forráspont

Lakossági Információs és Szolgáltató Iroda

Rendszeres foglalkozások:

Áldozatvédelem Tutor Alapítvány – hétfő 9.00 – 12.00; szerda 16.00 – 18.00

Közelbaba Csevegő – baba-mama klub – szerda 10.00 – 12.00

Nevető jóga klub – szerda 16.00 – 18.00

Egészségmegőrző torna klub – csütörtök 10.00 – 11.30

Japán-Eger Kultúr Klub – csütörtök 18.00 – 20.00

Angol Csevegő – nyelvtanulás anyukáknak, nagymamáknak – péntek 10.00 – 12.00

Egészség klub – minden hónap első hétfőjén (május 4.), 9.00

Vérnyomás-, vércukorszint- és koleszterinszint-mérés, életmód tanácsadás, egészségmegőrzéssel kapcsolatos előadások, az Egri Népegészségügyi Osztály és a Medicina a Gyógyulásért Alapítvány közreműködésével.

Fertálymesteri Fogadóóra – a hónap utolsó keddjén (május 26.) 16.00 – 18.00

Program:

Május 16. szombat 16.00

Fit Day and Night

Helyszín: Nemzedékek tere

www.felsovaroseger.hu / www.facebook.com/liszieger

FELHÍVÁS

 

ART AKTÍV INTENZÍV

  1. május 16-án, 17-én intenzív művészeti képzést (naponta 9.00 – 16.00 között rajzi műhely, festészet műhely) tartunk felnőtteknek, a Vitkovics Alkotóházban.

A jelentkezés feltétele: a jelentkezési lap leadása a k.fekete.maria@ekmk.eu címen vagy személyesen: Vitkovics Alkotóház és Művésztelep; fax: 36/517-555.
Jelentkezés: május 8-ig
Információ: K. Fekete Mária, Eger, Széchenyi utca 55., 36/515-051, 20/247-1995

 

VII. NEMZETKÖZI KÁRPÁT GYERMEK ÉS IFJÚSÁGI GRAFIKAI BIENNÁLE 2015

A pályázatra várjuk 6-19 év közötti Heves megyei tanulók jelentkezését sokszorosító grafikai eljárással (magas, – mély, – síknyomás, monotípia) készült művekkel. Tematikus megkötés nincs.

Beadási határidő: 2015. május 20-án 10.00 – 17.00, Vitkovics Alkotóház és Művésztelep (Eger, Széchenyi út 55.)

Részletes kiírás: www.ekmk.eu; további információ: Gyöngy Csilla, 36/515-051

TRILLA – AZ ÉLŐ ZENE VERSENYE 2015.

Az Egri Kulturális és Művészeti Központ és az Egri Zenészek Egyesülete kétfordulós versenyt hirdet. 16-50 év közötti zenészek és énekesek jelentkezését várjuk, akik bárzenét, jazzt, latin-amerikai zenét, popzenét, musicalt, operettet játszanak, énekelnek.

Cél: a műfaj művészi színvonalának emelése, értékmegőrzés és átörökítés, a leendő és gyakorló bárzenészek találkozása, tapasztalatcseréje, megméretése, szakmai konzultáció kiemelkedő szakemberekkel.

  • Válogató videofelvétel alapján: 2015. május
  • Döntő: 2015. július 7-én, Egerben
  • Díjátadó gála: 2015. július 8-án, Egerben

A zsűri: Esze Jenő, Rácz Kati, Hunyadi László, Farkas Gábor Gábriel, Szepesi Györgyné

Az értékelés szempontjai: zenei tudás, technikai felkészültség, megjelenés, stílus, egyéniség.

Szakmai vezető és házigazda: Gonda László Heves Megyei Príma-díjas zongorista-előadóművész

Jelentkezési határidő: május 23.

Részletes versenykiírás és jelentkezés: www.ekmk.eu


 

GYERMEK, IJÚSÁGI ÉS FELNŐTT

ALKOTÓ MŰHELYEK, KLUBOK, MŰVELŐDŐ KÖZÖSSÉGEK

Az Egri Kulturális és Művészeti Központban minden korosztály megtalálhatja a kedvére való szabadidős elfoglaltságot, hiszen házaiban sokféle érdeklődésű alkotó, ismeretterjesztő, hagyományőrző, egészségmegóvó, természetjáró, irodalmi és színjátszó közösség éli mindennapjait.

 

ALKOTÓ MŰHELYEK A HÉT KÜLÖNBÖZŐ NAPJAIN

GYEREKEKNEK ÉS FELNŐTTEKNEK A fORRÁSBAN

  • Gyöngyfűzés: május 15., 22., 29. – 16.00 órától
  • Kerámiázás (agyagozás): május 6., 13., 15., 20., 22., 27., 29. – 16.00 órától
  • Kosárfonás: május 5., 12., 19., 26. – 15.00 órától
  • Népművészet-honismeret: május 9. – 9.00 órától
  • Szövés: május 5., 12., 19., 26. – 14.00 órától
  • Tűzzománc: május 8., 15., 22., 29. – 16.00 órától

A HEVES MEGYEI FOTÓKLUB PROGRAMJA

Május 08. „Templomok”- Szlovák Sándorné, Rózsika vetítése  / A XXXII. MAFOSZ SZALON anyagának összeállítása

Május 15. World Press Photo 2015

Május 22. Photoshop technikák

Május 29. Házi zártkörű pályázat értékelése – Téma: Tavaszi pillanatok

Foglalkozások: péntekenként 19.00-tól, a Bartakovics Béla Közösségi Házban

 

A FOTÓSULI PROGRAMJA

a Horváth Zsigmond Lajos Fotóklub foglalkozásán

Május 8.  A portrékészítés szabályai műteremben, szabadban

Május 15.  Fotóséta a városban, épület és életkép-fotózás

Május 22.  Montázs, kollázs, hagyományos és digitális technikával

Május 29.  Modellfotózás, beauty, divatfotók

minden pénteken 17.30-tól, a Bartakovics Béla Közösségi Házban

 

t ú r á k

 

Május 3. vasárnap

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

Útvonal: Bánya-hegy – Három-kő – Tar-kő – Kisvirágos-hegy – Cserepes-kő – Pes-kő – Őr-kő-rét – Katonasírok – Vince-rét – Bélapátfalva

Találkozás: 8.20 Volán pu.; érkezés: 17.00 Volán pu.

Túravezető: Kiss László

 

Május 9. szombat

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

Egészség séta

Útvonal: Szarvaskő – Margit-forrás – Les-rét – Pap-hegy – Berva

Találkozás: 9.40 Volán pu.; érkezés: 12.30 Volán pu.

Túravezető: Jakab Béla

 

Május 10. vasárnap

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

  1. Rügyfakadási túra

Útvonal: Galyatető – Mátraszentimre – Mátraszentlászló – Sebestyén vár – Mátraalmás – Rudolf tanya – Parádsasvár

Találkozás: 7.20 Volán pu.; érkezés: 18.15 Volán pu.

Túravezető: Pápista László

 

Május 10. vasárnap

KISBAKANCSOSOK BARÁTI KÖRE

“Tatárjárás”

Útvonal: Hollóstető – Bükkszentkereszt – IV. Béla emlékhely – Gyógyító kövek –

Nagy-som-völgy – Bika-rét – Bükkszentkereszt  – Orosz-kút – Fehér-kő – Lillafüred

Indulás: 8.20 Volán pu.; érkezés: 17.15 Volán pu.

Útiköltség: 950 Ft/diák; gyalogosan megtett út: 16 km

Túravezető: Juhász István

Május 16. szombat

VÁNDORLÓK BARÁTI KÖRE

Túraútvonal: Domoszló – Tarjánka-szurdok – Felső – Tarjánka – Grun tisztás – Markaz

Indulás: 7.45 Volán pu.; érkezés: 17.30 Volán pu.

Gyalogosan megtett út: 11 km

Túravezető: Mácsár Beáta

Május 16. szombat

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

Útvonal: Eger vár pu. – Vécsey-völgy – Hergyimó – Tiba-kút – Nagy-Eged-kilátó (ünnepség) – Bikk-bérc – Várkút (az egyesület tagjai részére bográcsgulyás) – vissza Eger várállomáshoz

Találkozás: 7.50 Egervár pu.; érkezés: 16.00 gyalog, Egervár pu.

Túravezető: Pápista László

Május 17. vasárnap

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

Halász Ferenc emléktúra

Útvonal: Cserépfalu – Túrbucka – Cinegés – Banka-kút – Kácsi elágazó – Nagy-Farkas-kő – Felső-szoros – Cserépváralja – Furgál-völgy – Bogács

Találkozás: 8.40 Volán pu.; érkezés: 17.40 Volán pu.

Túravezető: Dr. Él Éva

Május 23. szombat

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

Dr. Lénárt János emléktúra

Útvonal: Cserkészpark – Hosszú-galya – Korozs-kő – Jánosháza – Hosszú-lápa – Bű-völgy – Felsőtárkány

Találkozás: 9.10 Barkóczy úti SPAR helyi járat megálló; érkezés: 15.40 Volán pu.

Túravezető: Kálmán Bertalan

 

Május 23. szombat – 25. hétfő

KISBAKANCSOSOK BARÁTI KÖRE

„Pünkösdölő”

Úti cél: Balaton-felvidék

Előzetes jelentkezés szükséges!

Május 31. vasárnap

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

Útvonal: Hollóstető – Hór-völgy – Cserépfalu

Találkozás: 8.20 Volán pu.; érkezés: 17.40 Volán pu.

Túravezető: Kálmán Bertalan

ELŐZETES

 

Június 6. szombat

KISBAKANCSOSOK BARÁTI KÖRE

„Sík terepen“

Útvonal: Kál Községháza- Kál temető (Gárdonyi édesapjának a sírja )- Káli tag tanya-Erdőtelek arborétum

Indulás: 8.15 Volán pu.; érkezés: 15.40 Volán pu.

Útiköltség: 840 Ft/diák; gyalogosan megtett út: 8 km

Túravezető: Juhász István

 

 

NYÁRI NAPKÖZIK, TÁBOROK 2015

 

Az Egri Kulturális és Művészeti Központ tapasztalt szakemberei gazdag programkínálattal várják a gyermekeket a 2015-ös nyári szünidőben is

Június 15 – 19. KÉZMŰVES TÁBOR

Június 22 – 26. ÁLLATI JÓ TÁBOR (minden, ami az állatokkal kapcsolatos: állatkerti kirándulás, lovaglás, interaktív előadás…)

Június 29 – július 3. TANYA-TÚRA TÁBOR (Eger környéki tanyák, helyi programok, állatsimogató, gasztronómia)

Július 6 – 10. TENISZ TÁBOR

Július 6 – 10. WELCOME ANGOL TÁBOR

Július 13 – 17. EXTRÉM SPORT TÁBOR (kalandpark, barlangtúra, aqua park, bob pálya, kerékpár túra…)

Július 20 – 24. AQUA TÁBOR (minden, ami víz: strand, aqua park, kenuzás, motorcsónakázás, természet- és környezetvédelem)

Július 20 – 24. TENISZ TÁBOR

Július 27 – 31. UTAZOO TÁBOR (állatkertek, vadasparkok…)

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

A jelentkezés folyamatos a létszámhatárig. Befizetések a tábor előtt legalább 2 héttel!

Információ és jelentkezés: Kristonné Erdei Mária, 20/779-2875

Június 22 – 26. NÉPMŰVÉSZ-KERÁMIA TÁBOR (népi kismesterségek kipróbálása, népdalok, néptáncok tanulása, sok-sok játék…)

Július 2 – 11. SÁTORFALVA (könyvek, mesék, játékok, természetismeret, túra, sport és kreatív tevékenységek játékos és kiegyensúlyozott váltakozása biztosítja a sokoldalú személyiségfejlesztést és azt, hogy az együtt töltött idő derűs, élményekben gazdag legyen.)

Július 20 – 24. TŰZMANÓK TÁBOR (bevezetés a tűzzománc technikába, fantáziajátékok, kirándulás…)

Július 27 – augusztus 8. ORSZÁGOS ZOMÁNCMŰVÉSZETI ALKOTÓTELEP (zománcnyelven írt, épített sík- és plasztikus tárgyak, ékszerek készítése, magyar, Kátai-féle zománceljárások és ötvös technikák)

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Információ és jelentkezés: Kovács Katalin, 20/779-2879

Július 6 – 10.; 13 – 17.; 20 – 24. IFI NYÁR (aktív mozgást igénylő játékok, kirándulás, kézműves foglalkozások, filmvetítés…)

Helyszín: Ifi Pont

Információ és jelentkezés: Horváth Erika, 20/248-0094

Július 6 – 10. SZÍNJÁTSZÓ TÁBOR (kommunikáció fejlesztés, empátia tréningezés, beszéd-, mozgás készségfejlesztés, spontaneitás erősítés, fantázia-ébresztő gyakorlatok, a kreativitás edzése, ritmusérzék fejlesztés)

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Információ és jelentkezés: Nánási Ágnes, 20/325-1955; Ebner Bozsana, 20/779-2877

Június 15 – 29.  ART AKTÍV FÉNYMŰHELY (intenzív nyári alkotómunka általános- és középiskolásoknak, – három korosztályban – meghívott művészekkel, előadókkal)

Július 6 – 10.; augusztus 24 – 28. PIKTORKODÓ (kisiskolásoknak rajzolás,  festészet, grafika és egy kis kreativitás, továbbá kirándulás, tárlatlátogatás, ismerkedés a kiállítás rendezéssel)

Július 20 – 25. ALKOTÓ TELEP (amatőr művészeknek, gyakorolni vágyóknak, felnőtteknek, fiataloknak – rajz, grafika, kiállítás; intenzív nyári alkotómunka  felnőtteknek meghívott művészekkel)

Augusztus 3 – 14. MŰVÉSZTELEP (egri, megyei kötődésű képzőművészek számára, meghívás alapján)

Helyszín: Vitkovics Alkotóház és Művésztelep
Információ és jelentkezés: K. Fekete Mária, 20/247-1995

Június 29 – július 3. NÉPTÁNCTÁBOR SZEDRECSKÉKNEK, KEZDŐKNEK
Július 13 – 17. SZEDERINDA NÉPTÁNCTÁBOR OVISOKNAK
Július 27 – 31. SZEDERINDA NÉPTÁNCTÁBOR HALADÓKNAK
Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház
Információ és jelentkezés: Balogh Ágnes, 30/295-0363

Június 28 – július 3. VII. GAJDOS NÉPZENEI ÉS NÉPTÁNC TÁBOR (8 – 18 éveseknek, hegedű, brácsa, furulya, duda, tekerő, bőgő, cimbalom, népi ének vagy néptánc oktatás, esténként táncház, játékos vetélkedők…)
Helyszín: Vadas Jenő Erdészeti Kollégium, Mátrafüred
Információ és jelentkezés: Lisztóczki Mónika, 20/779-0380

Július 17 – 23. XXII. FOTÓMŰVÉSZETI ALKOTÓTÁBOR (kreatív, szabad alkotói téma, az egyéni alkotótevékenység mellett csoportos bemutató foglalkozások, szakmai előadások, képelemzés, képbírálat…)
Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház
Információ és jelentkezés: Bimbó Zoltán, 20/779-0379

Július 24 – 26. ADÁSHIBA SZÍNJÁTSZÓ TÁBOR (az Adáshiba Színjátszó Csoport régi és új tagjai számára szakmai felkészítő tábor: színészmesterség, zenés mesterség, hang- és beszédtechnikai gyakorlatok)

Helyszín: Sarud, Ifjúsági Tábor
Információ és jelentkezés: Somodyné Jámbor Ildikó, 20/779-0383

Augusztus 3 – 9. HONISMERETI-NÉPMŰVÉSZ TÁBOR (palóc népművészet megismerése és kézműves foglalkozásokon való gyakorlása, a nappalokat túrák, játékok, az estéket mesék, népdal- és néptánc tanulása gazdagítja.)

Helyszín: Zöldövezet Ifjúsági Tábor, Parád

Információ és jelentkezés: Somfai Tiborné, 36/414-562

Augusztus 3 – 7. VIDÁM VACKOR TÁBOR (4 – 6 éves gyermekeknek állatokkal, erdők világával való ismerkedés, kézműveskedés, mesés, zenés játékok… )
Augusztus 10 – 14. MAKKOS MÓKUS TÁBOR (7 – 8 éveseknek napközi környezetvédelmi témában; kirándulások, beszélgetés az egészséges táplálkozásról, kézműves foglalkozások, gyógynövénygyűjtés, aszfaltrajzverseny…)

Helyszín: Szépasszonyvölgyi Márai Látogatóközpont
Információ és jelentkezés: Mácsár Beáta, 20/244-9331

A jelentkezés folyamatos a létszámhatárig. Befizetések a tábor előtt legalább 2 héttel!

Támogatók: Nemzeti Kulturális Alap, Forrás Alapítvány