Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

EKMK | 2018-09-24

Scroll to top

Top

Félidőnél tart a Miénk a tér! művészeti fesztivál

Félidőnél tart a Miénk a tér! művészeti fesztivál

A Miénk a tér! művészeti fesztivál május 9-én, szerdán vette kezdetét. Az első napon könnyűzenei előadásokat láthattunk. A második napon pedig komolyzenében, népzenében és népdal kategóriában mérték össze tudásukat a diákok! Pénteken következik a modern tánc, szombaton pedig a néptánc, népi játék, színjátszás és versmondás.

A versenyen részt vevőket zsűri bírálja, a pontozás alapján a könnyűzene helyezései a következők:

Könnyűzene-általános iskolás kategória
I. DÍJ
Yiruma: River flows in you
Deli Míra Hanna
Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Petró-Nagy Nóra

II. DÍJ
Green Day: Time of your life
Mártha Veronika
Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Ádám Ferenc

Könnyűzene-középiskolás kategória
I. DÍJ
Giber Tímea: Change my life, Shaky feelings
Giber Tímea
Egri Dobó István Gimnázium
Felkészítő: Pribéliné Téglás Andrea

II. DÍJ
Ariana Grande: Dangerous Woman
Sallós Anna Júlia
Eventus Üzleti, Művészeti Középiskola, AMI és Kollégium, Eger
Felkészítő: Kontra Leila

III. DÍJ
Lukas Graham: Seven years old
Webber: Kenyered és borod táplál
Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnáziu m 9.k osztálya
Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium, Eger
Felkészítő: Árvainé Kovács Krisztina

Scott Joplin: Maple leaf reg
Leon Rappolo-Paul Mares”Jelly Roll Morton”: Millenberg Joys
Kis- Szekund Dixie Band
Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Ádám Ferenc

A komolyzene, népzene, népdal díjazottjai:

Hangszeres népzene kategória
Bronz díj
Szilágysági tánczene
Gida Banda
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Gelencsér János

Rábaközi dus, csárdás és friss
Legényes zenekar
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Gelencsér János

Általános iskola népdal kategória
Arany díj
Te szép aranybúza – Somogyi húsvéti falukerülő dalok
5 masni 1 kalap
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Gyura Fanni

Ezüst díj
Gyimesi dalcsokor
Hegyi Rozina Janka
Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Tóth Zsófia

Magos hegyről foly le a víz
Hadobás András Győző
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Gyura Fanni

Bronz díj
Táncra indulnak a lábok – Somogyi leánykarikázó
Horuczi Liza Krisztina
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Gyura Fanni

Katonának fölneveltél
Jászsági katonadalok
Lember Ákos
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Gyura Fanni

Gyűrűm ez ujjába
Sebestyén Emma Zóra
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Gyura Fanni

Nincsen csillag                                                                                                                                      Csicsergők
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Gyura Fanni

Középiskola népdal kategória
Arany díj

Kinek szíve nem igaz
Búzai táncdallamok Észak Mezőségből
Búzai Harangok
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Gyura Fanni

Menyecske, menyecske
Panyi Blanka
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Gyura Fanni

Verje meg az Isten – Széki keserves
Nagy Gergő
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Gyura Fanni

Ezüst díj

Árva vagy, árva
Milák Johanna Jázmin
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Gyura Fanni

Bronz díj

Májusi népdalcsokor
Nagy Éva, Nagy Krisztina
Szent Lőrinc Szakképzési Centrum, Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakgimnázium, Szakközépiskola, Eger
Felkészítő: Juhász Júlia

Galga vize szép csendesen kanyarog
Bodzavirágok
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Gyura Fanni

Búélesztő szellő
Varga Borbála
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Gyura Fanni

Általános iskola alsó tagozat komolyzene kategória

Arany díj

Ismeretlen szerző: Greensleeves – téma és variációk
Tót Léna
Noszvaji Figedy János Általános Iskola, AMI
Zongorakísérő: Uzelman Marianna
Felkészítő: Szeredi Andrea

Orbán György: A király bevonulása
Thompson: Kényelmes tánc
Nagy Martin
Líra Zeneiskola AMI, Tiszabábolna
Felkészítő: Lovasi Andrea

Ezüst díj

Vivaldi: F-dúr concert I. tétel ” A tengeri vihar”
Miklós Hanna
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Zongorakísérő: László Éva
Felkészítő: Szeredi Andrea

Ismeretlen szerző: Német tánc
Gárdonyi Zoltán: Zöld erdőben
Elvetettem kenderkémet
Kis Veronika Lili, Koczka Péter
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Kelemen Rita

Bronz díj

Gavotte Praetorius gyűjteményéből
Hove: Canarie
Csuhaj Anna
Noszvaji Figedy János Általános Iskola, AMI
Zongorakísérő:Uzelman Marianna
Felkészítő: Szeredi Andrea

Suba Sándor: Téli mese
Suba Sándor: Waltz
Gulyás Lili
Szihalmi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Nyikes Nikoletta

J.S. Bach: Arioso
K.M. Weber: Keringő
Ilonczai Előd, Tóth Balázs
Szent Imre Katolikus Általános Iskola, Eger
Felkészítő: László Éva

Általános iskola felső tagozat komolyzene kategória

Arany díj

Rondó Susato gyűjteményéből 1551.
Hajdútánc a Kájoni Kódexből XVII. század
Anda Jázmin, Balogh Emese Emma, Pintér Borbála,
Tót Léna, Farkas Laura, Szabó Mirtill, Kovács Jázmin
Noszvaji Figedy János Általános Iskola, AMI
Felkészítő: Szeredi Andrea

Paul Harris: Bohócok
Ollé Lenke
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Hibay Éva

Handel: Sicilliano&Allegro
Bakos Bence
Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Szabó Dávid

Ezüst díj

J.S. Bach: E moll-Bourrée
Morales Carlos Magor
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Gavrucza-Nagy László

Bronz díj

Glier: Prelűd
Clementi: Keringő rondó formában
Kecskés Luca
Noszvaji Figedy János Általános Iskola, AMI
Felkészítő: Uzelman Marianna

Telemann: Menüett
Farkas Laura
Noszvaji Figedy János Általános Iskola, AMI
Zongorakísérő: Uzelman Marianna
Felkészítő: Szeredi Andrea

Woodal: Serenade fuvolára és zongorára
Csutak Tilda
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Hibay Éva

Középiskola komolyzene kategória

Arany díj

Palóc summás dalcsokor
Balázs Árpád: Hódolat Liszt Ferencnek
Mary Lightfoot: Et In Terra Pax
Bruno Coulais: Vois Sur Ton Chemin
Egri Dobó István Gimnázium Kórusa
Egri Dobó István Gimnázium
Felkészítő: Pribéliné Téglás Andrea

Ezüst díj

Debussy: Menuet
Chován Kálmán: Magyar tánc
Berecz Máté, Árvai Balázs
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: László Éva

Pietro Mascagni: Intermezzo Sinfonico
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola Fuvolazenekara
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola, AMI
Felkészítő: Vincze Viktória

Köszönjük a diákok részvételét, a felkészítő tanárok és a zsűri munkáját!

Fotó Gál Gábor