Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

EKMK | 2019-08-20

Scroll to top

Top

Ködellik a Mátra

Ködellik a Mátra

2019. június 1. – június 2. szombat és vasárnap / EKMK Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Regionális Népzenei Találkozó és Országos Citera-zenekari Fesztivál

Népzenei együttesek, szólisták, hagyományőrző csoportok és citerazenekarok fesztivál és minősítő hangversenye. Ökumenikus istentisztelet, a “Fölszállott a páva” versenyzőinek bemutatója. Néprajzi előadások,  filmvetítések és szakmai beszélgetés a hagyományőrzésről.

A belépés díjtalan.

2019. június 1. szombat 9 óra

Fesztivál és Minősítő Hangverseny

Kisterenyei Palóc Népdalkör

   Máthé Rita

Mikófalvi Asszonykórus

   Kovács Joachimné

Horti Népdalkör

   Urbán Jánosné

Mezei Virágok Népdalkör, Tiszaszederkény

   Váradi Imréné

Bokréta Citerazenekar, Tiszaújváros

   Oláh Dezső

Megyaszói Népdalkör és Citerazenekar

   Takács Józsefné

Bazsarózsa Népdalkör, Mikepércs

   Vatainé Facsar Vera

Szegedi Hóvirág Nyugdíjasklub Népdalköre

   Szommer Lászlóné

Hajdúhadházi Népdalkör

   Vatainé Facsar Vera

Isaszegi Asszonykórus

   Nagy Jánosné

Rezeda Népdalkör, Sajóbábony

   Orosz Marianna

Gyöngyösbokréta Népdalkör, Mikóháza

   Hutkai Dánielné

Borvirág Férfikórus, Egerszalók

   Dorkó János

Gyenesdiási Dalárda és Gyenesdiási Ifjú Citerások

   Pékné Orbán Julianna Ilona

2019. június 1. szombat 12. óra

Déli muzsika

Kodály Zoltán

Mátrai képek, Kállai kettős

A népzenétől a kórusmuzsikái közreműködik a Gajdos Együttes és a Cantus Agriensis Énekegyüttes.

Művészeti vezető: Okos Tibor, vezényel: Gergely Péter Pál

2019. június 1. szombat 13 óra

Minősítő Hangverseny

Tutucska Citeraegyüttes, Hajdúszoboszló

   Hellné Kádár Edit

Veréce Éneklő Csoport, Balmazújváros

   Török Andrásné

Kovács Máté Városi M. K. K. Citerazenekara, Hajdúszoboszló

   Hellné Kádár Edit

Gyöngyöstarjáni Pávakör

   Nádasdi Lászlóné

Taktaszadai Pávakör

   Iván József

Nyíradonyi Pávakör

   Lókodiné Pintye Mária

Bélyi Hagyományőrző Együttes (Felvidék)

   Kása Éva

2019. június 1. szombat 14. óra

Népzenei Fórum

A Népi hangszerek szerepe az oktatásban

Népzenei együttesek 20. országos minősítése

Előadó: Birinyi József a KÓTA alelnöke

2019. június 1. szombat 15. óra

Ciszterek Temploma (Széchenyi utca 15.)

Ökumenikus Istentisztelet

Közreműködik
Haraszti Julcsi és Marcsi

(Haraszti ikrek)

A 2015-ös Fölszállott a páva” televíziós verseny győztesei

és Maczkó Mária

eMeRTon díjas népdalénekes

Közös éneklés

ÖSSZKAR

Népdalcsokor Vass Lajos emlékére

Ködellik a Mátra… / Hej rozmaring,

A Vidróczki híres nyája / Toll fosztóban voltam az este

vezényel: Némethné Süveges Zsuzsanna

2019. június 1. szombat 16.30 óra

Fölszállott a páva gálahangverseny

Ostorosi Asszonykórus

   Bimbó Zoltán

Szőke Sándor, citerás, Kisnána

Vadvirág Népdalkör, Járdánháza

   Papp Elemérné

Borvirág Férfikórus, Gyenesdiási Dalárda és a Gyenesdiási Ifjú Citerások

   Dorkó János és Pékné Orbán Julianna Ilona

Eged András, citerás, Felnémet

Novaji Asszonykórus

   Bimbó Zoltán

Kartali Asszonykórus

   Volter Domonkos

Gyöngyösoroszi Férfikórus

   Vasas Gábor

Taktaszadai Pávakör

   Daruka Jósefné

Hévízgyörki Asszonykórus

   Bóna Ervinné

Egri Csillagok Népdalkör

   Faludiné Molnár Gabriella

Haraszti Julcsi és Marcsi (Haraszti ikrek) Bátonyterenye

„Rózsát ültettem a gyalogútra”

Maczkó Mária

eMeRTon-, Magyar Örökség-díjas népdalénekes

2019. június 1. szombat 18 óra

Eredményhirdetés, ünnepélyes díjkiosztás

Zárszót mond: Birinyi József

a KÓTA társelnöke

aParlamenti Hungarikum Munkacsoport vezetője

Esti muzsika – táncház

Közreműködik a Kőporos Zenekar

Művészeti vezető: Jankura Miklós

2019. június 2. vasárnap 9 óra

Minősítő Hangverseny

Mátragyöngye Hagyományőrző Népdalkör, Kisnána

   Jobbik Lászlóné

Konrád Viktor dudás, Romhány

Imregi Hagyománnyőrző Együttes (Felvidék)

   Ádám Erzsébet

Cicege Énekegyüttes, Salgótarján

   Máthé Rita

Kiss Lajosné, énekes, Pocsaj

Ónodi Hársfavirág Énekkar

   Ládi Gabriella

Kékibolya Honvéd Népdalkör, Eger

   Kovácsné Mészáros Tünde

Rezes Gyula, énekes, Szepsi (Felvidék)

Hévízgyörki Hagyományőrző Egyesület Népdalköre

   Szűcs Imréné          

Csillaghegyi Polgári Kör Hagyományőrző Népdalköre, Budapest

   Krajcsó Bence

Napraforgó Citerazenekar, Kisiratos (Erdély)

   Juhász Kálmán

Nagyhegyesi Népdalkör és Citerazenekar

   Füleki Annamária

Kikelet Citerazenekar, Kisiratos (Erdély)

   Juhász Kálmán

Lármafa Citeraegyüttes, Eger   Lőrincz Rebeke

Vésztői Barátság Nyugdíjas Egyesület Énekkara

   Püski Mihályné

2019. június 2. vasárnap 13 óra

Markhot Ferenc u.

Kodály Zoltán emléktábla koszorúzása

2019. június 2. vasárnap 13.30  óra

Fesztivál Hangverseny

Hévízgyörki Aranyalma Hagyományőrző Együttes

   Kovácsné Toldi Ildikó

Szalmakalap Citeraegyüttes és

Szalmaszálak Citeracsoport, Hajdúnánás

   Kovács Imréné

Labdarózsa Népdalkör, Vecsés

   Pavella Krisztina

2019. június 2. vasárnap 15 óra

Népzenei Fórum

Dr. Fehér Anikó:

Csodálatos népzene

Bartók és Kodály népzenekutatói munkássága

2019. június 2. vasárnap 15.30 óra

Eredményhirdetés, ünnepélyes díjkiosztás