Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

EKMK | 2018-05-26

Scroll to top

Top

Lezajlott a Miénk a tér! művészeti fesztivál

Lezajlott a Miénk a tér! művészeti fesztivál

Az Egri Kulturális és Művészeti Központ idén is megrendezte a Miénk a tér! művészeti fesztivált. A tudáspróba május 9-én, szerdán vette kezdetét és május 12-én, szombaton ért véget. A négy nap alatt négy kategóriában mutathatták meg a diákok tudásukat.

Május 11-én, pénteken modern tánc kategóriában indultak a versenyzők. Mint minden nap, ekkor is zsűri előtt “vizsgáztak”, az ő döntésük alapján a következő eredmények születtek:

Klasszikus balett és moderntánc kategória

ARANY DÍJ

Babák
Előképző első évfolyam
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános,
Közép –, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Gulyik Judit

Virágárus lányok
Klasszikus balett haladó csoport
Sárosi Balett Stúdió, Eger
Felkészítő: Sárosi Anna

Burnout
Továbbképző második évfolyam
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános,
Közép –, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Gulyik Judit

EZÜST DÍJ

Altató
Előképző második évfolyam
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános,
Közép –, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Gulyik Judit

Ikrek
Moderntánc csoport
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános,
Közép –, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Emődi Attila

Lélekszárnyak
Klasszikus balett csoport
Release Moderntánc Iskola, Eger
Felkészítő: Göböly Bettina

#Élet
Továbbképző első évfolyam
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános,
Közép –, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Gulyik Judit

BRONZ DÍJ

Polka
Moderntánc csoport
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános,
Közép –, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Emődi Attila

Bátor szívvel
Moderntánc csoport
Csillag Táncstúdió, Eger
Felkészítő: Kovács Rita

Zuhanó érintés
Moderntánc haladó csoport
Release Moderntánc Iskola, Eger
Koreográfus asszisztens: Molnár Zsófia
Felkészítő: Göböly Bettina

Sári Attila: Boszorkánykonyha
B-Dance Bélapátfalva
Felkészítő: Takácsné Csank Judit

Rondo Veneziano: A herceg és a balerinák
Táncgimnasztika csoport
Csillag Táncstúdió, Eger
Felkészítő: Takácsné Csank Judit

Formációs tánc kategória
ARANY DÍJ

Pentatonix
Branch
Erica-C Dance School and Company
Felkészítő: Zsámbokiné Vadas Szilvia

Akrobatikus rock and roll
Great Team
Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium
Felkészítő: Nagy Katalin

EDM
MegaCrew 1.
Erica-C Dance School and Company
Felkészítő: Zsámbokiné Vadas Szilvia

EZÜST DÍJ

Akrobatikus rock and roll
Amerikások
Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium
Felkészítő: Nagy Katalin, Nagy Györgyné

Akrobatikus rock and roll
Szivárványlányok
Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium
Felkészítő: Nagy Györgyné, Nagy Katalin

BRONZ DÍJ

Akrobatikus rock and roll
Poprock
Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium
Felkészítő: Nagy Katalin

Egyéni és duett kategória
ARANY DÍJ

Chopin: Tavaszi ébredés
Vállaji Sára
Csillag Táncstúdió, Eger
Felkészítő: Takácsné Csank Judit

Blood In The Water
Budenecz András
Erica-C Dance School and Company
Felkészítő: Zsámbokiné Vadas Szilvia

EZÜST DÍJ

A tükör négy törvénye
Lassán Laura, Kósa Szántó Csenge
Moderntánc haladó csoport
Release Moderntánc Iskola, Eger
Koreográfus asszisztens: Molnár Zsófia
Felkészítő: Göböly Bettina

Akrobatikus rock and roll
Torba Zsolt, Majoros Eszter
Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium
Felkészítő: Bódi Vanessza, Nagy Katalin

Break a sweat
Mazgon Misell, Kiss Karina
Savaria Alapfokú Művészeti Iskola, Salgótarján
Felkészítő: Mazgon Elena

BRONZ DÍJ

Hip-hop
Safadi Lilla-Beyonce
Dalma Dance Club SE, Eger
Felkészítő: Győri Zsüliett

KÜLÖNDÍJ

Pirates of Rose
Rose Dance Társastánc Egyesület, Rózsaszentmárton
Felkészítő: Martinkovics Martin

Hófehér pillangók                                                                                                                     Dancing girls
Halmajugrai Arany János Általános Iskola
Felkészítő: Kovács Bertalanné

Jasmine Thompson: Hajnali sugarak
Gyermek trió Bélapátfalva
B-Dance Bélapátfalva
Felkészítő: Takác

A szombat, egyben utolsó nap a színjátszás, néptánc, népi játék, vers napja volt. A zsűri döntése alapján a következő eredmények születtek:

Néptánccsoport
ARANY DÍJ

Farkas Erika, Szabó Réka, Szabó Dániel: Budacskázás                                                Felsőtárkányi Hagyományőrző Néptáncegyüttes Mákvirág Gyermek csoportja
Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Szabó Dániel

EZÜST DÍJ

Farkas Erika: Dunántúli dombokon
Apró Mákszem és Mákszem Gyermek Néptáncegyüttes
Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Farkas Erika

Szabó Réka, Szabó Dániel: Magyarpalatkai táncok
Felsőtárkányi Hagyományőrző Néptáncegyüttes Mankucka Ifjúsági csoportja
Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Szabó Dániel 

BRONZ DÍJ

Muro sharo
Halmaji csillagok
Halmajugrai Arany János Általános Iskola
Felkészítő: Kovács Bertalanné

Néptánc egyéni, duett
ARANY DÍJ

Mezőföldi táncok
Sinka Flóra, Gecse Máté Ignác
Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola és AMI, Gyöngyös
Felkészítő: Jaros-Nagy Nikoletta, Kása Balázs

Pördül a szoknya
Lakatos Paulina Gizella
Halmajugrai Arany János Általános Iskola
Felkészítő: Kovács Bertalanné

EZÜST DÍJ

Dél-alföldi táncok
Holtner Eszter, Csuzi Konrád
Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola és AMI, Gyöngyös
Felkészítő: Jaros-Nagy Nikoletta, Kása Balázs

Színjátszás
ARANY DÍJ

Kányádi Sándor: Az okos kos                                                                                                              Bendegúzok
Siroki Országh Kristóf Általános Iskola
Felkészítő: Gál Zoltán

EZÜST DÍJ

Weöres Sándor: Csalóka Péter
Fityfiritty színjátszó csoport
Gönczy Pál Katolikus Általános Iskola, Karácsond
Felkészítő: Tóth Józsefné

BRONZ DÍJ

William Shakespeare: Szentivánéji álom – mesteremberek jelenet
PAFFF Színpad
Siroki Országh Kristóf Általános Iskola
Felkészítő: Rajnavölgyi Vilmos

Vers és mese
ARANY DÍJ

László Szilvia: Erdei kaland
Füleki Milán
Gönczy Pál Katolikus Általános Iskola, Karácsond
Felkészítő: Tóth Józsefné

EZÜST DÍJ

Varró Dániel: Tanács a televíziózással kapcsolatban                                                                        Poczok Melinda
Füzesabonyi Teleki Blanka Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Bartókné Tolnai Katalin

Váci Mihály: Még nem elég
Oláh Norbert Áhim
Halmajugrai Arany János Általános Iskola
Felkészítő: Zilahiné Szepesi Enikő

BRONZ DÍJ

Ogden Nash: Izabell kalandjai
Kovács Áron

II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola és AMI, Gyöngyös
Felkészítő: Tóth Józsefné

Külön díj vers és mese

Békés Márta: Hétfőn a hetes még nagyúr
Fodor Beatrix
Egri Balassi Bálint Általános Iskola Móra Ferenc Tagiskola
Felkészítő: Kismártonné Kovács Katalin

Grimm: A kismalac és a farkasok
Kós Gergő
Egri Balassi Bálint Általános Iskola Móra Ferenc Tagiskola
Felkészítő: Kismártonné Kovács Katalin

Márai Sándor: Halotti beszéd
Habók Kinga Dominika
Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Eger
Felkészítő: Pászthy-Sipos Andrea

Köszönjük a diákok részvételét, a felkészítő tanárok és a zsűri munkáját!

Fotó Gál Gábor