Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

EKMK | 2018-10-15

Scroll to top

Top

Miénk a tér 2015. Helyezések + galéria

Miénk a tér 2015. Helyezések + galéria

| Ekkor: 11, máj 2015

GALÉRIA

 Kattints a képre a folytatásért.

A modern tánc napján 52 műsorszám erejéig a gyerekeké, a fiataloké volt a színpad 2015. május 8-án az EKMK Forrás Gyermek és Ifjúsági Házban.

Eredmények

I. helyezettek:

Kortárs balett kategória

Leviathan
A/6. osztály, T/3. évfolyam
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-,
Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Gulyik Judit
Koreográfia: Rubi Anna

Dia Nous-amit a lélek a testtel tesz
Stefán Laura
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-,
Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
A/6. osztály
Felkészítő: Gulyik Judit
Koreográfia: Jacsó Anna

Kortárs tánc kategória

Idegenek
A/1. osztály
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-,
Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Gulyik Judit

Mozdulatművészet kategória

Kikelet
Sárosi Balett Stúdió klasszikus balett I. csoport, Eger
Felkészítő: Sárosi Anna

Hullám
E/2.b osztály
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-,
Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Göböly Bettina

Flamingók tánca
E/2.a osztály
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-,
Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Göböly Bettina

Modern tánc kategória

Lélegzet
Pódium Tánc és Balettiskola modern haladó csoport, Eger
Felkészítő: Göböly Bettina

Jazz kategória

Angyalok és démonok
Csillag Táncstúdió jazz kis- és nagy csoport, Eger
Koreográfia: Takács Dorottya
Felkészítő: Takácsné Csank Judit

Hip-hop kategória

Just Clear 2015
Demeter Dorottya, Turcsányi Réka
Erica-C Dance School and Company
Felkészítő: Zsámbokiné Vadas Szilvia

Like Pass
Next Wave
Erica-C Dance School and Company
Felkészítő: Zsámbokiné Vadas Szilvia

Side P.B.
P.B. Crew
Erica-C Dance School and Company
Felkészítő: Zsámbokiné Vadas Szilvia

Iggy Harmony
Double E.
Erica-C Dance School and Company
Felkészítő: Zsámbokiné Vadas Szilvia

Bring it back
Savaria Alapfokú Művészeti Iskola, Salgótarján
Felkészítő: Mazgon Elena

Akrobatikus rock and roll kategória

Akrobatikus rock and roll
Crystals-serdülő kisformáció
Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium
Felkészítő: Nagy Katalin

Akrobatikus rock and roll
POPROCK –junior kisformáció
Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium
Felkészítő: Nagy Katalin

Mazsorett kategória

Porcelánbabák
Pinkóczy Mazsorett Kulturális Egyesület felsős csoport, Besenyőtelek
Felkészítő: Pinkóczy Lilla

II. helyezettek:

Kortárs balett kategória

Quadrum- a belső kert
Jacsó Anna
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-,
Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Gulyik Judit
Koreográfia: Rubi Anna

Modern balett kategória

Harmónia
Sárosi Balett Stúdió haladó balett csoport, Eger
Felkészítő: Sárosi Anna

Mozdulatművészet kategória

Jégvarázs
Pódium Tánc és Balettiskola klasszikus balett előkészítő
I. csoport, Eger
Felkészítő: Göböly Bettina

Modern tánc kategória

Szívdobbanás
A/2. osztály
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-,
Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Göböly Bettina

Karakter tánc kategória

Twist Olivér
/Bart: Oliver/
Csillag Táncstúdió esztétikus testképzés csoport, Eger
Felkészítő: Takácsné Csank Judit

Akrobatikus rock and roll kategória

Akrobatikus rock and roll
Cseh Krisztina, Házas András-junior páros
Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium
Felkészítők: Bódi Vanessza, Nagy Katalin

Akrobatikus rock and roll
LA FIESTA –serdülő nagyformáció
Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium
Felkészítő: Nagy Katalin

Mazsorett kategória

Mambo ritmus
Pinkóczy Mazsorett Kulturális Egyesület felsős csoport, Besenyőtelek
Felkészítő: Pinkóczy Lilla

III. helyezettek:

Társastánc kategória

Vezet a ritmus
Halmajugrai Arany János Általános Iskola tánccsoportja
Felkészítő: Kovács Bertalanné

Parov Stelar:Catgroove
Swing Girls
Hanyi-menti Általános Iskola, Átány
Felkészítő: Szabó András

Modern tánc kategória

A főnök
A/3. osztály
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-,
Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Göböly Bettina

Show tánc kategória

Show tánc
Royal Team
Harc- és Táncművészet Sportegyesület, Miskolc
Felkészítő: Toronya Alexandra

Balett komédia

Funny tale
A/5. osztály
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-,
Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Gulyik Judit

Hip-hop kategória

Crazy
Savaria Alapfokú Művészeti Iskola, Salgótarján
Felkészítő: Mazgon Elena

A fesztivál zsűrije:
Ivády Erika színész
Novák Zsuzsa Állami és Csokonai Vitéz Mihály Díjas modern és társastánc mesterpedagógus, nemzetközi pontozóbíró
Strasszer Helga a budapesti Táncművészeti Egyetemen végzett Művésztanár

GRATULÁLUNK!!!!

A fesztivál utolsó napján 30 produkció került színpadra színjátszás, néptánc, népi játék, vers kategóriákban.

Eredmények:

Általános Iskola

Vers és próza kategória:

I.
Szalai Borbála: Megkergült az egész világ!
Pénzes Zita Ilona
Szent Imre Katolikus Általános Iskola, Eger
Felkészítő: Varga Andrea

II.
Áprily Lajos: Aranykapu
Balogh Jázmin
Halmajugrai Arany János Általános Iskola
Felkészítő: Kovács Bertalanné

III.
Dsida Jenő: Hálaadás
Puporka Krisztina
Halmajugrai Arany János Általános Iskola
Felkészítő: Zilahiné Szepesi Enikő

Középiskola

Vers és próza kategória:

I.
Márai Sándor: Veszteség
Kovács Patrícia Szintia
Eventus Üzleti Művészeti Középiskola, Szakiskola
Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, Eger

II.
A feledékeny legény
Bódi Gergő
Szent Lőrinc Vendéglátó – és Idegenforgalmi Szakközépiskola, Eger
Felkészítő. Juhász Júlia

III.
József Attila: A Dunánál
Majoros Mirtill
Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium, Eger

Színjátszás

I.
Bolond Jankó
Bendegúzok
Siroki Országh Kristóf Általános Iskola
Felkészítő: Gál Zoltán

II.
Tor Age Bringsvaerd: A hatalmas színrabló
Pafff Színpad
Siroki Országh Kristóf Általános Iskola
Felkészítő: Rajnavölgyi Vilmos

III.
Fésűs Éva: A varázsital
Fittyfiritty Színjátszó Csoport
Fabula Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
Karácsondi Gönczy Pál Általános Iskola
Felkészítő: Tóth Józsefné

Különdíj:

A hatalmas színrabló című dramatikus játékban nyújtott kimagasló alakításáért.
Bangó Márk
Siroki Országh Kristóf Általános Iskola
Felkészítő: Rajnavölgyi Vilmos

Népi játék

I.
Németh Erzsébet – Bajzát Sándorné: Csire Katyi udvara
Egri Csillagok Néptáncegyüttes Előkészítő Csoportja
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-,
Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Németh Erzsébet

Farkas Erika: Játsszunk lakodalmat!
Apró Mákszem és Mákszem Néptáncegyüttes
Felsőtárkányi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítő: Farkas Erika

III.
Népi gyermekjátékok és Dunántúli táncok
Bokréta Néptánc Csoport
Horti Batthyány József Általános Iskola
Felkészítő: Gorda Renáta

Néptánc

I.
Farkas Erika, Szabó Dániel: Vásárban
Mákvirág Gyermek Néptáncegyüttes
Felsőtárkányi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítők: Farkas Erika, Szabó Dániel

II.
Táncok Székről
Egri Csillagok Néptáncegyüttes
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-,
Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Németh Erzsébet

III.
Palóc táncok
Szederinda Néptáncegyüttes, Eger
Felkészítő: Balogh Ágnes

Különdíj:
A produkciókban nyújtott táncos teljesítményeiért
Fekete Zsófia
Horti Batthyány József Általános Iskola
Felkészítő: Gorda Renáta

Általános iskola:

Néptánc szóló

I.
Németh Erzsébet – Bécsi Gyula: Széki tempó
Nagy Gergő
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-,
Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Németh Erzsébet

II.
Pördülj szoknyám! Cigány néptánc
Lakatos Paulina
Halmajugrai Arany János Általános Iskola
Felkészítő: Kovács Bertalanné

Középiskola:

Néptánc szóló

I.
Sandu Ciorba Calu – Hagyományőrző roma tánc
Kállai Máté
Egri Kereskedelmi, Mezőgazdasági, Vendéglátóipari Szakközép -, Szakiskola és Kollégium
Felkészítő: Fajcsák Hédi

A fesztivál zsűrije:
Harangozó Krisztina gyermektánc oktató
Nánási Ágnes színész
Ozsgyáni Mihály színész
Vámos László a Duna Művész Együttes táncvezetője, Harangozó díjas táncművész