Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

EKMK | 2018-06-21

Scroll to top

Top

MIÉNK A TÉR! – KOMOLYZENE, NÉPZENE, NÉPDAL

MIÉNK A TÉR! – KOMOLYZENE, NÉPZENE, NÉPDAL

Az EKMK Miénk a tér! összművészeti fesztiválja keretében, 2016. május 5-én, a komolyzene, népzene és népdal napján, a zsűri az alábbi diákelőadókat, produkciókat díjazta.

KAMARAZENE KATEGÓRIA

Kiemelt nívó díj:

Bartók Béla: Hegedű duók
Mozart: Menüett
Bocsi Botond Tibor, Szabó Gerda

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Ádám Endréné

Kerek Gábor: Billegőtánc
Fodor Gabriella, Koncz Katalin, Szalai Regina

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Szeredi Andrea

Doppler Ferenc: Duettino
Heverdle Emese, Sajtos Anett

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Zongorán kísér: Dusik István
Felkészítő: Wiltner Ágnes

Nívó díj:

Jan Vau Beekum: Cseh polka, Habanera
Fehér Helga, Kolonics Kincső, Molnár Luca

Egri Ward Mária Általános Iskola, Gimnázium és AMI
Felkészítő: Homa Edit

Kerek Gábor: Zenélő dobozkák
Gyarmati Lili, Kun Veronika, Koncz Krisztina

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Szeredi Andrea

Pachelbel: Kánon
Zempléni: 5 magyar népdal
Ujj Viktor Géza: Sípszó, Játék
Heverdle Emese, Csutak Tilda, Aradi Nikolett, Sajtos Anett, Gulyás Rozália

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Wiltner Ágnes

Különdíj

Kánonok
Kovács Jázmin, Sebestyén Flóra, Szabó Mirtill, Czibere Máté

Noszvaji Figedy János Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Szeredi Andrea

J. Haydn: Rondo az 5. hegedűszonátákból 3 vonós hangszerre
Tajti Anna, Bertalan Flóra és Szikora Adél

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Bányi-Szarvas Márta

Dicséret

Csajkovszkij: Édes álmodozás, Nápolyi dal, Orosz dal
Mozart: Két kis kontratánc
Farkas Ferenc Zeneiskola Kis Vonószenekara

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Mesterné Sándor Tímea

Dalcsokor
Anda Jázmin, Balogh Emese Emma, Lisztóczki Levente

Noszvaji Figedy János Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Szeredi Andrea

 

NÉPI ÉNEK KATEGÓRIA

Kiemelt nívó díj

Mikor mentem a faluból kifelé – búzai katonadalok (Észak-Mezőség, Erdély)
Hadobás András Győző

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Gyura Fanni

Ludasim, pajtásim, hol az én lúdjaim
Hegyi Rozina Janka

Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Tóth Zsófia

Különdíj

A lészpedi patak martján van egy fa – moldvai népdalok
Varga Borbála

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Gyura Fanni

Édesanyám mondta nékem, minek a szerető nékem – rimóci népdalok
Bertalan Flóra

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Gyura Fanni

Dicséret

Nincs édesebb-felsőtárkányi népdalok
Mákvirág Lányok

Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Farkas Erika

A pünkösdnek jeles napján
Csipogó Énekegyüttes

Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Németh Erzsébet

Dunna, dunna, tarka dunna
Csicsergő Énekegyüttes

Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Németh Erzsébet

 

ZONGORA KATEGÓRIA

Kiemelt nívó díj

Ács Gyula: A kis mókus
Pozsonyi Júlia, Dovák Lola

Egri Ward Mária Általános Iskola, Gimnázium és AMI
Felkészítő: László Éva

Edvard Griege: Gade
Berecz Máté

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: László Éva

Nívó díj

Gárdonyi Zoltán: János bácsi, Janka-polka
Berecz András és Sipos Merse

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: László Éva

Mihail Glinka: Mazurka
J.S:Bach: F-dúr kétszólamú Invenció
Ádám Balázs

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: László Éva

Chopin: Op. 9. No. 2. Nocturne
Tóth Zoltán
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger             
Felkészítő: Bajzáth Linda

Mendelssohn: Op. 30. Nr. 3. Dal szöveg nélkül
Tóth László
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger
Felkészítő: Bajzáth Linda


Különdíj

Bartók Béla: Bánat
Csajkovszkij: A boszorkány
Lisztóczki Péter Boldizsár

Noszvaji Figedy János Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Uzelman Marianna

Schubert: Empromtu
Árvai Balázs

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: László Éva

Gadman: Before the sunrise
Szabó Anna

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: László Éva

Gurlitt: Nárcisz
Papp: Trombitadal
Kis Veronika
Lili
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Kelemen Rita
Dicséret

J. S. Bach: G-moll prelúdium
Chopin: E-moll prelűd
Vincze Kristóf
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Kelemen Rita

 

SZÓLÓHANGSZER KATEGÓRIA

Kiemelt nívó díj

Zahnhausen: Ein hauch von frühling
Kerek Gábor: Scherzo szólófurulyára
Fodor Gabriella

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Szeredi Andrea

 

Nívó díj
Hans Poser: Szonáta szoprán furulyára és zongorára 3. tétel, Rondó
Miklós Hanna

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Zongorán kísér: László Éva
Felkészítő: Szeredi Andrea

Különdíj

F. Carulli: Allegretto
F.
Carulli: Andante
Szendrei Levente

Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Ádám Ferenc

Günter Habicht: Bulgáros és tarantella
Gyarmati Lili

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Zongorán kísér: László Éva
Felkészítő: Szeredi Andrea

F. Seitz: G-moll koncert 1. tétel
Nagyová Kornélia

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Zongorán kísér: László Éva
Felkészítő: Horváthné Bartók Beáta

 

Dicséret

Küchler: D-dúr koncert 2. és 3. tétel
Tóth Viktor

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Zongorán kísér: Kelemen Rita
Felkészítő: Császiné Deák Dorottya

Erdő, erdő de magas
Erdő, erdő, erdő marosszéki kerek erdő
Baklanova: N. Mazurka
Pénzes Zita Ilona
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Birta Béla

 

SZÓLÓÉNEK KATEGÓRIA

Különdíj

Kacsóh Pongrácz: Iluska dala (János vitéz)
Kovács-Tesléry Luca

Egri Waldorf Általános Iskola és AMI
Zongorán kísér: Dusik István
Felkészítő: Faludiné Majoros Zsuzsanna, Kovácsné Tesléry Beáta