Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

EKMK | 2019-12-05

Scroll to top

Top

MIÉNK A TÉR! – SZÍNJÁTSZÁS, VERS, NÉPTÁNC, NÉPI JÁTÉK – KÉPGALÉRIA

MIÉNK A TÉR! – SZÍNJÁTSZÁS, VERS, NÉPTÁNC, NÉPI JÁTÉK – KÉPGALÉRIA

2017. május 13-án, szombaton a Miénk a tér! színpadán a színjátszást, néptáncot, népi játékot, kedvelő és ügyesen művelő gyerekek váltották egymást, összesen 35 produkciót tekinthettünk meg. A zsűri – Ágfalvi György, Baráth Zoltán, Harangozó Krisztina és Szél Anikó személyében – a következő előadókat díjazta.

SZÍNJÁTSZÁS

I. díj

Kőmíves Kelemen
Bendegúzok
Siroki Országh Kristóf Általános Iskola
Felkészítő: Gál Zoltán

 II. díj

Melyikük a legbolondabb?
PAFFF Színpad
Siroki Országh Kristóf Általános Iskola
Felkészítő: Rajnavölgyi Vilmos

III. díj

Benedek Elek: Dolgozz, macska!
Színpadra írta: Horváth Péter
Fityfiritty
Gönczy Pál Katolikus Általános Iskola, Karácsond
Felkészítő: Tóth Józsefné

ZENÉS SZÍNPAD

Előadói különdíj

Tamási Áron- Tolcsvay László- Bori Tamás: Ördögölő Józsiás /rockoperett/
Ádám Botond
Kossuth Lajos Általános Iskola, Hatvan
Felkészítő: Birkás Ildikó

Tamási Áron- Tolcsvay László- Bori Tamás: Ördögölő Józsiás /rockoperett/
Darabos Lili
Kossuth Lajos Általános Iskola, Hatvan
Felkészítő: Birkás Ildikó

VERS

I. díj

Kányádi Sándor: Az okos kos
Füleki Milán
Gönczy Pál Katolikus Általános Iskola, Karácsond
Felkészítő: Tóth Józsefné

Kovács Barbara: Ma rossz leszek
Poczok Melinda
Füzesabonyi Teleki Blanka Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Bartókné Tolnai Katalin

II. díj

Vörösmarty Mihály: A vén cigány
Both Pongrác
Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola Árpád Fejedelem Tagiskolája, Ostoros
Felkészítő: Nagypálné Kanta Zsuzsanna

III. díj

Zelk Zoltán: A három nyúl
Bukta Laura
Füzesabonyi Teleki Blanka Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Bartókné Tolnai Katalin

Kányádi Sándor: Arany János kalapja
Oláh Norbert
Halmajugrai Arany János Általános Iskola
Felkészítő: Zilahiné Szepesi Enikő

 

NÉPTÁNC KATEGÓRIA

I. díj

Szatmári ízek
Csosszantó Gyermek Néptáncegyüttes, Eger
Felkészítő: Bécsi Gyula

II. díj

Moldvai táncok
Szederinda Néptáncegyüttes, Eger
Felkészítő: Balogh Ágnes

III. díj

Dél-alföldi táncok
Rákóczimborák
II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola és AMI, Gyöngyös
Felkészítő: Jaros-Nagy Nikoletta, Kása Balázs

NÉPTÁNC KATEGÓRIA ELŐADÓI SZÓLÓ DÍJ

I. díj

Szatmári ízek
Tóth Attila
Csosszantó Gyermek Néptáncegyüttes, Eger
Felkészítő: Bécsi Gyula

II. díj

Aprózó
Lakatos Paulina
Halmajugrai Arany János Általános Iskola
Felkészítő: Kovács Bertalanné

III. díj

Tyukodi táncok
Csuzi Konrád

II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola és AMI, Gyöngyös
Felkészítő: Kása Balázs

 

NÉPI JÁTÉK

I. díj

Csepü, lapu, gongyola…
Apró Mákszem Gyermek Néptáncegyüttes
Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Farkas Erika, Szabó Réka

 II. díj

Játsszuk, ahogy játszották!
Mákszem Gyermek Néptáncegyüttes
Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Farkas Erika, Szabó Réka

Fotó: Gál Gábor