Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

EKMK | 2018-11-14

Scroll to top

Top

MIÉNK A TÉR! – NÉPTÁNC, NÉPI JÁTÉK, SZÍNJÁTSZÁS, VERS

MIÉNK A TÉR! – NÉPTÁNC, NÉPI JÁTÉK, SZÍNJÁTSZÁS, VERS

2016. május 7-én, szombaton a Miénk a tér! fesztivál zárónapján, néptánc, népi játék, színjátszás, vers művészeti ágakban léptek színpadra a rendezvényre nevezett gyerekek.
A zsűri értékelése alapján a díjazottak a következők:

NÉPTÁNC KATEGÓRIA

Kiemelt Arany díj

Nagy Anett Emese, Bécsi Gyula: Csiga-biga, told ki a szarvadat!
Csosszantó Gyermek Néptáncegyüttes, Eger
Felkészítő: Bécsi Gyula

Arany díj

Szabadi Mihály: Tücsöklakodalom
Csicseri Néptánccsoport
Ecsédi Richter Gedeon Általános Iskola
Felkészítő: Maksáné Nagy Katalin

Ezüst díj

Bakos Nikoletta, Suhaj Zoltán: Sárközi táncok
Szilhalmi Általános Iskola és AMI kis csoportja

Felkészítő: Suhaj Zoltán

Farkas Erika: Dunántúli dombokon
(játékok Baranya megyéből, táncok Somogyból)
Mákszem Gyermek Néptáncegyüttes

Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Farkas Erika

Németh Erzsébet, Bajzát Sándorné: Csire Katyi udvara
Előképző csoport

Egri Csillagok Néptáncegyüttes, Eger
Felkészítő: Németh Erzsébet

Pördülj szoknyám!
Lakatos Paulina
Halmajugrai Arany János Általános Iskola
Felkészítő: Kovács Bertalanné

Bécsi Gyula, Németh Erzsébet: Sej, a Szanyi hármas torony
Egri Csillagok Néptáncegyüttes, Eger

Felkészítő: Németh Erzsébet, Bécsi Gyula

Bronz díj

 

Szabó Réka-Szabó Dániel: Székelyföldi mulatság
Mákvirág Gyermek Néptáncegyüttes

Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Szabó Réka és Szabó Dániel

Fecskét látok (dél-alföldi játékok és tánc Foltin Jolán nyomán)
Apró Mákszem Gyermek Néptáncegyüttes

Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Farkas Erika

Népi gyermekjátékok és tánc
Bokréta néptánc csoport

Horti Batthyány József Általános Iskola
Felkészítő: Gorda Renáta

 

VERS KATEGÓRIA

 

Kiemelt arany díj

Szőke István Attila: Földed illata, földed szaga
Sándor Bence

Gróf Batthyány Lajos Alapítvány SZKI, Hatvan

Arany díj

Kovács Barbara: A csacsi
Poczok Melinda

Füzesabonyi Teleki Blanka Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Bartókné Tolnai Katalin

Arany János: A walesi bárdok
Both Pongrác

Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola
Árpád Fejedelem Tagiskolája, Ostoros
Felkészítő: Nagypálné Kanta Zsuzsanna

Ezüst díj

Kányádi Sándor: Kecske
Bari Vanda
Halmajugrai Arany János Általános Iskola
Felkészítő: Kovács Bertalanné

Bronz díj

Juhász Magda: Hová lett az ellenőrző
Takács Patrícia
Halmajugrai Arany János Általános Iskola
Felkészítő: Kovács Bertalanné

 

SZÍNJÁTSZÁS KATEGÓRIA

 

Ezüst díj

Ha te ütöd az én papomat… 
PAFFF Színpad

Siroki Országh Kristóf Általános Iskola
Felkészítő: Rajnavölgyi Vilmos

Cigány népmese: Az aranytuskó
Bendegúzok

Siroki Országh Kristóf Általános Iskola
Felkészítő: Gál Zoltán

 Bronz díj

Janikovszky Éva: Ha én felnőtt volnék
TeleKismanók

Füzesabonyi Teleki Blanka Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Farkas Judit, Orosz Mária