Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

EKMK | 2018-11-14

Scroll to top

Top

PROGRAMOK JÚNIUSBAN NÁLUNK…

PROGRAMOK JÚNIUSBAN NÁLUNK…

Június 1. szerda 17.00

KÖRNYEZETBARÁT CSOMAGOLÓANYAGOK

Előadó: Polacsek Anikó egészségnevelő

Együttműködő partnerünk: Egri Egészség- és Környezetvédő Egyesület

Belépő: 500 Ft, az egyesület tagjainak ingyenes

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

 

Június 1. szerda 19.00

EGRI VILÁGJÁRÓ KLUB

A Kilimandzsáró havától Zanzibárig

Előadó: Kertes Gábor

Belépő: 500 Ft

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

 

Június 2. csütörtök 10.00 és 14.00

IX. Országos Zománcművészeti Biennále

Alkotási lehetőség zománctechnikával

Részvételi díj: 500 Ft

Csoportoknak előzetes jelentkezés: 20/779-2879

Helyszín: Templom Galéria

 

Június 2. csütörtök 16.00

MÚLTIDÉZŐ

I. VILÁGHÁBORÚ (1916)

Előadó: Sallós Gyula

Együttműködő partner: Ezüstidő Szabadidős Egyesület

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

 

Június 3. péntek – 4. szombat

GYERMEKBÁBOSOK XXIII. ORSZÁGOS FESZTIVÁLJA

A műfajban az egri esemény az ország legrangosabb rendezvénye, amely évről évre lehetőséget ad az amatőr bábosoknak – iskolai, egyesületi csoportoknak, művészeti intézmények növendékeinek – a tapasztalatcserére és a bemutatkozásra egyaránt.

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház


Június 4. szombat 16.00

FIT DAY AND NIGHT

Mozgás és egészség! Családi program minden korosztálynak!

Gyere sportosan és próbáld ki a zumbát, a kangoot, a jumping fitet!

A színpadon modern tánc, show tánc, hastánc, hip-hop…

20.00 órától DjNovi és a Lobbanáspont

Egészséges életmód tanácsadások

Népi ügyességi- és óriásjátékok, tájékozódási futás, íjászat, ugráló vár

Társszervező: Forrás Alapítvány

Együttműködő partnereink:

Csillag Táncstúdió, Egri Spartacus Tájékozódási Futó SE, Heves Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály, Szemiramisz Virágai Hastánckör

Zumba – Jordán Marcsi; Kangoo – Papp Petra; Jumping Fit – Bóta Zsuzsanna

Helyszín: Felsőváros, Nemzedékek tere

 

Június 6. hétfő 15.00

HÁZI BORVERSENY

Szervező: Egri Kertbarát Kör Egyesület

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

 

Június 9. csütörtök 10.00 és 14.00

IX. Országos Zománcművészeti Biennále

Alkotási lehetőség zománctechnikával

Részvételi díj: 500 Ft

Csoportoknak előzetes jelentkezés: 20/779-2879

Helyszín: Templom Galéria

 

Június 9. csütörtök 16.00

FELNÉMETI SÉTA

Előadó: Mészáros Imréné

Együttműködő partner: Ezüstidő Szabadidős Egyesület

Információ: Fűrész János, 70/526-2805

 

Június 11. szombat – 12. vasárnap

„Ködellik a Mátra…” REGIONÁLIS NÉPZENEI TALÁLKOZÓ

ÉS ORSZÁGOS CITERA-ZENEKARI FESZTIVÁL

9.00-tól a Észak-magyarországi és felvidéki népzenei együttesek, hagyományőrző csoportok, citerazenekarok fesztivál és minősítő hangversenyei.

Felszállott a páva versenyzőinek bemutatója, citerásbál, néprajzi előadások és filmvetítések – szakmai beszélgetés a hagyományőrzésről.

Helyszínek: Bartakovics Béla Közösségi Ház, Dobó tér

Támogatók: Nemzeti Kulturális Alap, KÓTA, Tradíció Stúdió Bt., Ostoros Novaj Bor Zrt., Novaji Hegyközség, Novaji Hagyományőrző Egyesület

A hangversenyre a belépés díjtalan, minden érdeklődőt szeretettel várunk!


Június 14. kedd 13.00 – 16.00

A FÉRFIAK EGÉSZSÉGÉÉRT

a Férfiak Nemzetközi Hete alkalmából

Előadó: Dr. Szabó József urológus szakorvos

Az előadást követően prosztataszűrés (PSA) egy csepp vérből orvosi tanácsadással

Támogatók: Emberi Erőforrások Minisztériuma, Markhot Ferenc Kórház, Egri Járási Hivatal Népegészségügyi Osztály, Movember

Együttműködő partner: Magyar Rákellenes Liga Egri Alapszervezete

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

 

Június 15. szerda 17.00

„A HALÁL A BELEKBEN LAKOZIK”

Előadó: Dr. Román Sándor háziorvos

Együttműködő partner: Egri Egészség- és Környezetvédő Egyesület

Belépő: 500 Ft, az egyesület tagjainak ingyenes

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

 

Június 18. szombat 19.00

VÁRI-KOVÁCS EMESE ÉS BARÁTAI

Műsoron Händel, Gaffi, Francesca, Giulio Caccini, Frescobaldi, Melani és Meyer művei

Közreműködik: Naoko Inoue – hegedű; Borsody László – trombita; Szabó Zsolt – viola da gamba; Szokos Augustin – csembaló

Helyszín: EKF Líceum Kápolna

Belépő: 1.500 Ft  / elővételben: 1.000 Ft

 

Június 16. csütörtök 10.00 és 14.00

IX. Országos Zománcművészeti Biennále

Alkotási lehetőség zománctechnikával

Részvételi díj: 500 Ft

Csoportoknak előzetes jelentkezés: 20/779-2879

Helyszín: Templom Galéria

 

Június 18. szombat 14.00

Alain-René Lesage: SZÍNHÁZ KECSKELÁBAKON
CRISPIN, MINT VETÉLYTÁRS – francia vásári bohózat

Művészeti vezető: Balogh András színművész

Belépő: 500 Ft; a Cukorbetegek Egri Egyesülete tagjainak: díjtalan

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

 

Június 20. hétfő – 24. péntek

ÁLLATI JÓ TÁBOR

Minden, ami az állatokkal kapcsolatos: jászberényi, debreceni állatkert, ökocentrum, szilvásváradi archeopark, interaktív előadás, kutyás játszóház, lovaglás.

Részvételi díj: 20.000 Ft + helyközi menetrendszerinti autóbusz útiköltsége

Létszám: 25 fő; táborvezető: Kristonné Erdei Mária

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

 

Június 20. hétfő 17.00

Ismerjük meg a vadon termő gombákat!

Gombaszakértői előadás

Együttműködő partner: Egri Kertbarát Kör Egyesület

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

 

Június 21. kedd 19.00

A ZENE ÜNNEPÉN: CAMILO

Szóló zongoraest Michel Camilo repertoárjából

Előadó: Binder Norbert, a Trilla – az élő zene versenye 2015. évi Szepesi György-díjas zongoristája

A koncerten a latin-jazz világát ismerhetik meg a hallgatók, a művek Binder Norbert átiratában hangoznak el.

Társrendező: Egri Zenészek Egyesülete

Helyszín: Egri Farkas Ferenc Zeneiskola Bartók terme

 

Június 24. péntek és 26. vasárnap 10.00 – 20.00

Június 25. szombat, Múzeumok Éjszakája 10.00 – 24.00

A 37. KALÁKA FESZTIVÁL EGER

keretében, az EKMK szervezésében:

KALÁKA KÉZMŰVES VÁSÁR

FABATKA JÁTSZÓ PORTA

NOSZTALGIA  ÉS FŰZFAKOSARAS KÖRHINTA

NOSZTALGIA KISVASÚT

ZSONGLŐR JÁTÉKOK

Hívunk és várunk minden érdeklődőt a város egyetlen, az ország pedig egyik legmívesebb kézműves vásárába, ahol jelen lesznek a Bükki Nemzeti Park védjegyével ellátott termelők, érkezik továbbá kovácsmester, szappan- és textilárusok; lesznek bőrtermékek, ékszerek, fatermékek, kerámia, kosár, nemez, ruhák, no meg eszem-iszom.

Helyszín: Eszterházy tér

PARKSZÍNPAD

Június 24., péntek

14.30 Ethnofil koncert

15.30 Mediterrán Combo koncert

Június 25,. szombat

10.30 Bognár Szilvia – Csintekerintő

11.30 Babszem Jankó Gyermekszínház

Az EKMK szervezésében egri zenekarok fellépése:

14.00 Okos Tibor (furulya, duda) és Okos Viola (ének) – Apa-lánya koncert

15.00 Németh László (hegedű), Németh Péter (brácsa), Németh Veronika (bőgő), Németh Anna (ének) – Négy testvér bandája (erdélyi népzene)

16.00 Kiss Zsuzsa (ének), Pitlu Gergő (zongora) – a Simple Acoustic soul, jazz koncertje

Június 26., vasárnap

10.30 Gryllus Vilmos és a Kaláka

11.30 Kereplő családi Színház

Az EKMK szervezésében egri zenekarok fellépése:

14.00 Bessenyei Viki (hegedű), Németh Péter (brácsa), Fodor Bence (bőgő), Gyura Fanni (ének)  – vajdaszentiványi, szilágysági, ördöngősfüzesi és felsőtárkányi népzene

15.00 Turcsányi Sándor Turpi (gitár, ének) és Daróczi Ilona Lonci (ének) koncertje (Cseh Tamás- és Turpi-dalok)

16.00 Jaja együttes koncertje (megzenésített versek)

Helyszín: Eszterházy tér

Június 24. péntek – 26. vasárnap 17.30 – 24.00

Lajkó Félix és zenekara, Téka Együttes, Cimbaliband, Palya Bea és zenekara, Szabó balázs Bandája, Pannonia Allstar Sfa Orchestra, KALÁKA…

Részletes program: kalakafesztival.hu

Helyszín: Dobó István Vármúzeum

 

Június 25. szombat 15.00

Ősi idegenek és építmények
Előadó: Miskolci László kutató, író

Belépő: 1.000 Ft, az Univerzum Klub tagjainak: 500 Ft

Együttműködő partner: Univerzum klub

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

 

Június 25. szombat 20.30

GRYLLUS DÁNIEL KONCERTJE

Weöres Sándor megzenésített versei a III. Egri Tematikus Tárlat záróeseményén, a Múzeumok Éjszakája programjai keretében

Helyszín: Vitkovics Alkotóház és Művésztelep

 

Június 26. vasárnap – július 1. péntek

VIII. GAJDOS NÉPZENEI- ÉS NÉPTÁNCTÁBOR

10 – 16 éves fiataloknak, akik választhatnak hegedű, brácsa, furulya, duda, tekerő, bőgő, cimbalom hangszeroktatás és néptáncoktatás között.

A programban emellett táncház, koncert, játékos vetélkedő, tábortűz, kézműves foglalkozás és zárógála szerepel.

Részvételi díj: 29.000 Ft

Táborvezető: Okos Tibor, a Népművészet Ifjú Mestere

Helyszín: Vadas Jenő Erdészeti Kollégium, Mátrafüred

Információ, jelentkezés: Lisztóczki Mónika, 20 779-0380, lisztoczki.monika@ekmk.eu

 

Június 27. hétfő – július 1. péntek

KÉZMŰVES-KERÁMIA TÁBOR

Intenzív nyári alkotómunka: fazekasság, papír-, fonal-, textilmunkák, kézműves tárgyak készítése.

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

 

Június 27. hétfő – július 1. péntek

TANYA-TÚRA TÁBOR

Tanyák, helyi programok, állatsimogató, gasztronómia, bükki szafari: Hegyikristály Öko-park, Cserépfalu: Boldizsár tanya, Szomolya, Farm-Park Tiszaörvény, Hortobágyi Puszta Állatpark…

Részvételi díj: 18.000 Ft + helyközi menetrendszerinti autóbusz útiköltsége

Létszám: 25 fő; táborvezető: Kristonné Erdei Mária

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Információ, jelentkezés: Kristonné Erdei Mária, 20/779-2875, erdei.maria@ekmk.eu

 

Június 30. csütörtök 19.30

„AZ ESTHARANG…”

Cigányzenés magyarnóta műsor

Vendégművész: Bokor János többszörösen kitüntetett magyarnóta-énekes

Közreműködnek a Hevesi József Magyarnóta Klub énekesei: Asztalos István, Besenyei Veronika, Bikki Oszkár, Dávidné Juhász Margó, Dobó Katica, Kmeczné Gömöri Marika, Koklácsné Marika, Murányi Zoltán, Papp Miklós, Szabóné Margó, Szepesi Tibor, Tanka Mária Magdolna

Kísér: ifj. Báder Ernő cigányzenekara és Gonda László zongorista-előadóművész

Belépő – elővételben: 1.500 Ft, az előadás napján: 2.000 Ft

Helyszín: Vitkovics Alkotóház és Művésztelep udvara

 

 

Június 30. csütörtök – július 3. vasárnap

Bükki Művészeti Napok 2016

BAROKK FESZTIVÁL

Közép-Európa zenéje a XVIII. században

Június 30., csütörtök 19.00

NYITÓHANGVERSENY – Eszterházy és Haydn

Közreműködnek: Jónás Krisztina, Bakos Kornélia, Szerekován János, Jekl László, Octovoice Énekegyüttes, Savaria Barokk Zenekar. Vezényel: Németh Pál

Helyszín: Bélapátfalva, Ciszterci apátsági templom

Július 1., péntek 19.00

J. Haydn: A patikus – vígopera

A Budapesti Kamaraopera előadása

Közreműködik: Derecskei Zsolt, Károly Edit, Kóbor Tamás, Ducza Nóra

Helyszín: Eger, Kopcsik Marcipánia és Harangöntő Ház

Július 2., szombat

19.00 Barokk gyöngyszemek – Jónás Krisztina és Ducza Nóra hangversenye

Helyszín: Dédestapolcsány, református templom

19.30 Sonatores Pannoniae műsora

20.00 Roskovsky Pantaleon: Vesperae Bachanales – kolostori mulatság

Közreműködnek: Csapó József, Korbász Viktor, Kállay Gábor, Jekl László, Tóth János – ének; Karaszon Dénes (gordonka), Németh Pál (csembaló)

Helyszín: Eger, Széchenyi utcai szabadtéri színpad

Július 3., vasárnap

11.00 Várak királya

A Tercina Együttes (Budapest) műsora.

Közreműködik: Györgyik Anna színművész

Helyszín: Eger, EKF Líceum

17.30 Marcin Mielcewski: Lengyel barokk mise

Közreműködik: Cantus Agriensis Kórus. Művészeti vezető: Gergely Péter Pál

Helyszín: Eger, Minorita templom

 

 VENDÉGPROGRAM

 Június 17. péntek – 19. vasárnap

X. SZEDERINDA NEMZETKÖZI NÉPTÁNCFESZTIVÁL

Bemutató műsorok, táncházak, felvonulás, néptáncgála…

Helyszínek: Eszterházy tér, Dobó tér, Vármúzeum

Esőhelyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház. Információ: Balogh Ágnes, 30/295-0363

 

 

ELŐZETES

 

Július 4. hétfő – 13. szerda

SÁTORFALVA erdei alkotó, személyiségfejlesztő tábor

Dániel András Kufli történetei és a Kicsibácsi és Kicsinéni könyvei alapján kiscsoportos beszélgetések, önismereti és drámajátékok, művészetek, kézművesség, mesék, kirándulások, tábortűz, és sok „sátorfalvás” meglepetés.

Részvételi díj: 39.000 Ft

Helyszín: Nagyvisnyó, Bán-völgy

Részletes felvilágosítás: Kovács Katalin, 20/779-2879 és Luzsi Margó, 30/594-0472

 

Július 4. hétfő – 8. péntek

IFI NYÁR

Kreatív foglalkozások, körjátékok, készségfejlesztő és kreativitást igénylő feladatok, valamint kirándulás, 8 – 12 éves gyerek számára.

Helyszín: IFI PONT

Információ és jelentkezés: Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda; Eger, Dobó tér 7 – 9., 36/789-133, ifiponteger@gmail.com

 

Július 4. hétfő – 8. péntek

TENISZ TÁBOR

Minden nap délelőtt teniszoktatás, délutánonként bobozás Szilvásváradon, lovaglás Felsőtárkányban, kirándulás Noszvajra, strand…

Saját teniszütő nem szükséges!

Részvételi díj: 17.000 Ft + helyi és helyközi menetrendszerinti autóbusz útiköltsége

Létszám: 25 fő

Táborvezető: Mérkőy Tibor; teniszoktató: Miskolczy Ágnes

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Információ és jelentkezés: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház, Kristonné Erdei Mária, 20/779-2875, erdei.maria@ekmk.eu

 

Július 4. hétfő – 8. péntek

WELCOME ANGOL TÁBOR

Játékos angol nyelvű foglalkozások: szavak, mondókák, szerepjátékok, dalok, mozgásos játékok, kézműves foglalkozás…, 7 – 10 éves gyerekek számára.

Részvételi díj: 16.000 Ft + helyközi menetrendszerinti autóbusz útiköltsége

Létszám: 15 fő

Táborvezető: Majorszki Ágnes

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

Információ és jelentkezés: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház, Kristonné Erdei Mária, 20/779-2875, erdei.maria@ekmk.eu

 

Július 5. kedd 19.00

Zenepavilon 2016

KÉKNYÚL HAMMOND BAND

Műfaj: jazz, funk, blues

A zenekar tagjai: Andrew Hefler – ének; Badics Márk – dob; Bata István – basszusgitár; Jász András – alt szaxofon; Bognár Attila – pozan; Puskás Csaba – trombita; Csókás Zsolt – gitár; Premecz Mátyás – Hammond orgona, billentyűs hangszerek

Helyszín: Érsekkerti Zenepavilon

A hetvenes évek soul- és funkzenéjében gyökerező, urbánus tánczenét játszó Kéknyúl egyedülálló színfoltja a hazai klub- és fesztivál-körforgásnak. Bár a csapat korábbi hangzása Premecz Mátyás zenekarvezető-billentyűs – védjegyének számító – Hammond orgonája köré épült, az új lemez anyaga új koncepcióra épül: nyolc egyenrangú muzsikus sző izgalmas zeneszövetet telivér fúvósszólamokkal, vagány gitárokkal, sok vokállal és Andy Hefler szenvedélyes, karakteres, óceánon túli énekével.

A Zenepavilon 2016 koncertsorozat további fellépői:

Július 19. Zolbert

Előzenekar: Blank Canvas Group

Augusztus 16. Fugato Orchestra

Augusztus 30. Török Ádám és a Mini

 

 

Július 9. szombat – 12. kedd

Nemzetközi Fiúkórus- és OrgonaFesztivál

Július 9., szombat 18.30

Nyitókoncert – Réz Lóránt orgonakoncertje

Helyszín: Minorita templom

Július 10., vasárnap

17.00 Francesco Finotti orgonakoncertje

Helyszín: Egri Bazilika

19.00 Egri Érseki Fiúkórus koncertje

Helyszín: Templom Galéria

Július 11., hétfő

17.30 Magda Dávid orgonakoncertje

Helyszín: Egri Bazilika

19.00 Choeur de Garcons de Mulhouse koncertje

Helyszín: EKF Líceum

Július 12., kedd

17.00 Bartók Béla Férfikar koncertje

Helyszín: Templom Galéria

19.30 Gálakoncert

Helyszín: Egri Bazilika

 

 

Július 10. vasárnap – 13. szerda
VI. SZEPESI GYÖRGY BÁRZENÉSZ TALÁLKOZÓ

Társrendező: Egri Zenészek Egyesülete

Július 10., vasárnap 20.00

BOR-BÁR

A VI. Szepesi György Bárzenész Találkozó nyitókoncertje

Fellépnek: Kökény Attila, Mujahid Zoltán, Tabáni István, Gonda László zenekara

Helyszín: Érsekkert

Július 11., hétfő 16.00

TRILLA – AZ ÉLŐ ZENE VERSENYE DÖNTŐ

A verseny szünetében a Trilla – az élő zene versenye két kiemelkedő résztvevője: Schwartz Dávid Trilla- és Kristály-díjas énekes és Tempfli Erik Káprázat-díjas zongorista ad koncertet.

Helyszín: Nemzeti Kávéház-Étterem terasza, esőhely az épületben

Július 12., kedd 10.00

SZAKMAI KONFERENCIA

Előadók: Csonka Zsuzsanna művésztanár és Mujahid Zoltán jazz énekes

11 órakor a hozzászólások után a zsűri részletesen elemzi összességében és egyenként a versenyzők teljesítményét, fejlesztési javaslatokat tesz.

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Július 12., kedd 18.00

TRILLA – AZ ÉLŐ ZENE VERSENYE DÍJÁTADÓ GÁLAMŰSOR

Közreműködnek a díjazottak és a zsűri tagjai. Vendégművészek: Berki Artúr, a 2012. évi Bárzongorista verseny győztese, Berki Artúr, az Ének iskolája 2014. győztese és testvére, Berki Dávid, valamint Berkes Gabriella színész-énekesnő

Helyszín: Nemzeti Kávéház-Étterem terasza, esőhely az épületben

Július 13., szerda 19.00

SZMOKING ÉS NYAKKENDŐ

Esze-show

Közreműködnek: Esze Jenő (zongora) Esze Tamás (gitár), Esze Zsolt (zongora), Berki Tamás (ének), Rácz Kati (ének), Barát Béla (dob), Gáspár Gyula (basszusgitár)

Helyszín: Nemzeti Kávéház-Étterem terasza, esőhely az épületben


 

 

KIÁLLÍTÁSOK

 

Június 3 – július 1.

AZ EKMK KERÁMIA MŰHELYÉNEK BEMUTATKOZÁSA

Helyszín: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház

 

Június 25 – július 24.

“Az én szívemben boldogok a tárgyak”

Kiállítás a Bükki Nemzeti Park védjegyével ellátott kézművesek munkáiból

Megnyitó: június 25., szombat 19.00

Közreműködik: a Kaláka együttes

A megnyitó a Múzeumok Éjszakája programja, mely alkalomból a kiállítás éjfélig tart.

Helyszín: Templom Galéria

 

Június 28 – július 18.

MONTÁZS – Fényvarázslók Szenior Társaságának Fotókiállítása

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház Galériája

 

 Még látható…

Június 10-ig

VISELETKÉSZÍTŐK ORSZÁGOS KIÁLLÍTÁSA

Együttműködő partner: Heves Megyei Népművészeti Egyesület

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

 Június 19-ig

VÍZVÉDŐ TÜNDÉRIDÉZŐ MOTÍVUMOK

IX. Országos Zománcművészeti Biennále

A kiállítás látogatóható: keddtől vasárnapig 10.00 és 18.00 óra között.

Alkotási lehetőség zománctechnikával, csütörtöki napokon 10.00 és 14.00 órás kezdéssel a helyszínen! Részvételi díj: 500 Ft (anyagköltség). Csoportoknak előzetes jelentkezés: 20/779-2879.

Helyszín: Templom Galéria

Június 20-ig

Art Aktív tehetségfejlesztő műhely kiállítása

Helyszín: Vitkovics Alkotóház és Művésztelep

A kiállítás nyitva: hétfőtől péntekig  9.00 és 16.00 között, valamint szombaton 13.00 és 16.00 között.

A program a NTP-KKI-B-15 pályázati azonosítójú támogatással valósul meg.

Információ: Vitkovics Alkotóház; Eger, Széchenyi utca 55.; 36/515-051, k.fekete.maria@ekmk.eu

Június 30-ig

“ÍME, AZ EMBER” – III. Egri Tematikus Tárlat

A kiállítás nyitva: hétfőtől péntekig  9.00 – 16.00 között, valamint szombaton 13.00 és 16.00 között.

Helyszín: Vitkovics Alkotóház és Művésztelep

A kiállítás záróeseményén, június 25-én, a Múzeumok Éjszakáján Gryllus Dániel megzenésített Weöres Sándor-verseket ad elő.
 Július 17-ig

„A fény felé”

A Vidróczki Fotókör Kiállítása a Kísérleti FotógalériÁBAN

Együttműködő partner: Heves Megyei Fotóklub

Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

 

Állandó tárlat:

VITKOVICS MIHÁLY EMLÉKSZOBA

Helyszín: Vitkovics Alkotóház és Művésztelep

 

 

 

IFI PONT – Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda

ÁLLANDÓ SZOLGÁLTATÁS

Tanácsadás (bejelentkezés alapján): pályaorientációs, karrier tanácsadás;

mentálhigiénés, életvezetési/életszervezési tanácsadás; diákjogi-, önkéntes tanácsadás

Ingyenes információk: felsőoktatás rendszer, továbbtanulás, önéletrajz-írás,

álláskeresés, helyi és országos programok, szabadidős elfoglaltságok, sportlehetőségek

a városban, diákmunka vállalás lehetőségei stb.

KönyvmolyKuckó

Társasjátékok, csocsó, ping-pong asztal

Ingyenes internet elérhetőség /Wifi

ÁLLANDÓ FOGLALKOZÁS

Önszerveződő csoportok befogadása – Anime klub: szerda 14.00 – 18.00

AKTUÁLIS PROGRAM

Május 31. kedd 15.00

CSALÁDTERVEZÉS

Interaktív előadás és beszélgetés védőnővel

Nyitva tartás: hétköznapokon 10.00 – 18.00

További információ: facebook.com/ifipont / ifiponteger@gmail.com

 

 

FORRÁSPONT Lakossági Információs és Szolgáltató Iroda

Rendszeres FOGLALKOZÁSOK

Minden második hétfő –

17.00 – 19.00 Fabrika kézműves kör felnőtteknek

Lakásdekoráció, kézműves technikák, ötletes alkotások, újra felhasznált anyagokból, megunt tárgyakból.

Kedd

10.45 Német csevegő klub (kezdőknek és újrakezdőknek)

Szerda                      

10.00 – 12.00  Közelbaba Csevegő baba-mama klub

16.00 – 17.00  Nevető jóga

Csütörtök   

10.00 – 11.30   Egészségmegőrző torna klub

16.00 – 17.30  „Függő játszmák”

Kihelyezett tanácsadás, információnyújtás szenvedélybetegségekről, kezelési lehetőségekről érintetteknek és hozzátartozóknak, a Főegyházmegyei Karitász Központ Eger RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálata vezetésével.

18.00 – 20.00 Gyermek színjátszó csoport

Péntek         

10.00 – 12.00 Angol Csevegő – nyelvtanulás anyukáknak, nagymamáknak

18.00 – 21.00 Japán-Eger Kultúr Klub

 

PROGRAMOK

Június 6. hétfő 9.00 – 11.00

Egészség klub – Előadássorozat

Aktuális téma: Testösszetétel vizsgálat és táplálkozási tanácsadás

A program az Egri Járási Népegészségügyi Osztály és a Medicina a Gyógyulásért Alapítvány jóvoltából valósul meg.

További együttműködő partnerek: Baba-Mama Alapítvány, Közép-Kelet-Európai Rekreációs Társaság

Június 25. szombat

Felsőváros Csillaga

Közkedvelt felsővárosi ünnep, melynek színes programkínálatában szerepel a „Felsőváros Csillaga” cím átadása közösségi szavazatok alapján, borbemutató, rendhagyó fertálymesteri fogadóóra, zenés produkciók, gyerekprogramok, a felsővárosi színjátszó csoport műsora, kézműves foglalkozás, koncert és az elmaradhatatlan lakótelepi szalonnasütés.

Helyszín: Felsőváros, Nemzedékek tere

Június kedd 16.00 – 18.00

Felsővárosi fertálymesteri fogadóóra

További információ: Eger, Kallómalom u. 88., 20/361-4594, facebook.com/liszieger

 

 

BERVA-VÖLGYI KÖZÖSSÉGI HÁZ

RENDSZERES PROGRAMOK

Kedd – Egészségklub

Szerda – Baba-Mama klub

Csütörtök – Képzőművészkör mindenkinek

Péntek – Aranyfonal kézműves klub; 18.00 – 20.00 Örömhír – Biblia klub

Szombat – Berva-völgyi értékfeltáró tevékenység (kinti és benti programokkal)

ÁLLANDÓ SZOLGÁLTATÁS: Internet, könyvtár

Nyitva tartás: kedd, szerda, csütörtök 8.00 – 16.20; péntek 10.00 – 18.20, szombat 9.00 – 17.20 (ebédszünet: 12.00 – 12.20)

Bővebb információ: Eger, 1. számú lakótelep 9. épület; pappildiko@freemail.hu, 70/629-3715

 

 

F E L H Í V Á S

 

TRILLA – Az Élő Zene Versenye

Az Egri Kulturális és Művészeti Központ és az Egri Zenészek Egyesülete a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete és a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetsége támogatásával kétfordulós versenyt hirdet.

Június 3-ig várjuk 16 év fölötti zenészek és énekesek jelentkezését, akik bárzenét, jazzt, latin-amerikai zenét, popzenét, musicalt, operettet játszanak, énekelnek.

Az újabb tehetségek felkutatásának célja: a műfaj művészi színvonalának emelése, értékmegőrzés és átörökítés, a leendő és gyakorló bárzenészek találkozása, tapasztalatcseréje, megméretése, szakmai konzultáció kiemelkedő szakemberekkel.

Válogató videofelvétel alapján: 2016. júniusig

Döntő: 2016. július 11-én, kedden Egerben

Díjátadó gála: 2016. július 12-én, szerdán Egerben

 

ALKOTÁS PÁLYÁZAT

„Miért, hogy meghasadt az égbolt,

Mert egy nép azt mondta: Elég volt.”(Márai Sándor)

Az 1956-os forradalom hatvanadik évfordulója tiszteletére a Bartakovics Béla Kulturális Szövetség és az 56’-os Szövetség Egri Szervezete az évforduló alkalmából alkotás pályázatot hirdet a forradalom szellemiségének megfelelően.

Kategóriák:

  • Rajz – általános- és középiskolásoktól (diákonként kettő) bármilyen technikával készült alkotást várunk.
  • Irodalom – középiskolásoknak és felnőtteknek, vers, próza és esszé kategóriákban, – személyenként 2 pályamű küldhető be.
  • Zene – korhatár és műfaji megkötés nélkül, – beküldendő kotta és lehetőség szerint CD.

Beküldési határidő: szeptember 20.

A nyertesek a nemzeti ünnepen értékes díjakat, jutalmakat kapnak.

Támogató: Eger MJV Civil Pályázat

Információ: Somodyné Jámbor Ildikó, 20/779-0383

MEGIDÉZZÜK ’56-ot!

Vetélkedő az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulóján egri középiskolások számára

Cél: az ’56-os események felidézése, a tények korrekt ismerete által, a fiatalok gondolkodásának közelébe hozni a történteket, megismertetve az emberáldozatok jelentőségét.

Résztvevők: egri középiskolások 5 fős csoportjai

Jelentkezés és regisztráció: június 16.

A vetélkedő 1. fordulója egy esszépályázat, amelynek választható témái a következők:

  • Egyéni sorsok, történetek Magyarországon 1956-ban
  • Életünk ma, ’56 fényében
  • Értelmetlen áldozat vagy hőstett?

Az elkészült pályaművek belépőként szolgálnak a vetélkedőre, pontokat érnek.

Beküldési határidő: 2016. szeptember 20.

A vetélkedő tervezett időpontja: 2016. október 18.

Információ: Somodyné Jámbor Ildikó, 20/779-0383

 

MEGYEI AMATŐR TÁRLAT

A Heves Megyei Pedagógiai Intézménnyel közösen meghirdetjük a VI. Heves Megyei Amatőr Képző- és Iparművészeti Tárlat 2016 című pályázatot nem hivatásos képző- és iparművészeknek.

A pályázaton részt vehet minden 16. életévét betöltött alkotó, aki nem végzett képző- vagy iparművészeti főiskolát/egyetemet és nem hivatásszerűen foglalkozik alkotómunkával. Külön csoportban zsűrizzük és díjazzuk a fiatalokat 25 éves korig, a főiskola BA képzés végéig.

Nevezési kategóriák

  • Képzőművészet: festészet, a grafika bármely ága, kisplasztika szobrászat, tűzzománc, valamint új vizuális kísérleti műfajok, mint a video-installáció (utóbbiak bemutatásához a szükséges technikai feltételeket az alkotó biztosítja).
  • Iparművészet: minden, ami a tárgyalkotás körébe tartozik – kivéve a népművészeti tárgyalkotást – (textil, kerámia, kovácsoltvas, játék, gyöngy).

Nevezési feltételek

Egy alkotó a megyei zsűrihez műfajonként három-három művet adhat be.

Az alkotásokat csak kiállításra kész állapotban fogadjuk el.

Az alkotások hátoldalán kérjük feltüntetni:

  • alkotó neve, címe, e-mail címe, telefonszáma, életkora, alkotás címe, technikája, mérete.

Méretkorlát: 50×70, 70×100, illetve festménynél 1 m2-nél nem nagyobb felület.

Jelentkezés

Jelentkezési lap beküldésével, amely igényelhető a rendező intézményekben, vagy letölthető az ekmkeger.hu honlapról.

Az alkotások beszállítása a jelentkezési lapok leadásával együtt

  • 2016.augusztus 15-én, hétfőn 9.00 – 17.00 óra között

Leadás helye:

  • EKMK Vitkovics Alkotóház / Eger, Széchenyi utca 55.
  • Mátra Művelődési Központ / Gyöngyös, Barátok tere 6.

Nevezési díj: 1.000 Ft/ fő; diákoknak 500 Ft/fő

A befizetés átutalással vagy készpénzzel, számla ellenében történik.

Díjazás

A pályamunkákat 3 tagú szakmai zsűri értékeli.

A megyei kiállításon a zsűri javaslata alapján, műfaji szempontok alapján megosztva 2 x 3-3 díj + 2 x 2 különdíj kerülhet kiosztásra.

Megnyitó és díjátadás: 2016. szeptember 3., szombat 16.00 / Vitkovics Alkotóház és Művésztelep Galéria

Információ és előzetes jelentkezés a leadásig:

  • Gyöngy Csilla, Eger, 36/515-051
  • Farkas Melinda, Gyöngyös, 37/312-282

 

 

JÚLIUSI, AUGUSZTUSI NAPKÖZIS ELFOGLALTSÁGOK, ALKOTÓTÁBOROK

 

Július 11 – 15. EXTRÉM SPORT TÁBOR

Július 11 – 15. TENISZ TÁBOR

Július 18 – 22. AQUA TÁBOR

Július 25 – 29. UTAZOO TÁBOR

Információ és jelentkezés: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház, Kristonné Erdei Mária 20/779-2875, erdei.maria@ekmk.eu

 

Július 18 – 22. TŰZMANÓ művészeti és kézműves napközis tábor

Július 25 – augusztus 5. SZINTÉZIS ORSZÁGOS ZOMÁNCMŰVÉSZETI TELEP

Információ és jelentkezés: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház, Kovács Katalin, 20/779-2879

 

Július 11 – 15. ALKOTÓ TELEP

Információ, jelentkezés: Vitkovics Alkotóház és Művésztelep, K. Fekete Mária, 20/247-1995, k.fekete.maria@ekmk.eu

 

Július 11 – 15.  SZÍNJÁTSZÓ TÁBOR

Július 25 – 29. JÁTSZÓ TÁBOR

Információ, jelentkezés: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház,Nánási Ágnes 20/325-1955, Ebner Bozsana, 20/779-2877


 

Július 18 – 22. PIKTORKODÓ

Információ, jelentkezés: Vitkovics Alkotóház és Művésztelep, Gyöngy Csilla, 20/779-2878, gyongy.csilla@ekmk.eu

 

Július 21 – 27. XXIII. FOTÓMŰVÉSZETI ALKOTÓTÁBOR

Információ és jelentkezés: Bartakovics Béla Közösségi Ház, Bimbó Zoltán, bimbo.zoltan@gmail.com, 20/779-0379

 

Augusztus 1 – 5. VIDÁM VACKOR tábor óvodásoknak

Augusztus 8 – 12. MóKaLand tábor

Információ és jelentkezés: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház, Kékvölgyi Noémi, 20/247-5565, kekvolgyi.noemi@ekmk.eu

 

 

T ú r á k

 

Június 3. péntek

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

A Bükk 900-as csúcsai: Bánkúti elágazó – Nagymező – Bánkút – Bálvány – Káposztáskert-lápa (K+) – Virágos-sár-hegy – Őrkő-rét – Katonasírok – Bélapátfalva

Találkozás: 8.20 Volán pu.; érkezés: 17.10 vagy 18.10 Volán pu.

Túravezető: Jakab Béla

 

Június 4. szombat

VÁNDORLÓK BARÁTI KÖRE

Túraútvonal: Szomolya – Kaptárkövek – Királyrét – Via ad Szomolya – Eger

Indulás: 7.35 Eger Volán pu.; érkezés: 18.00

Gyalogosan megtett táv: 12 km

Túravezető: Mácsár Beáta

Információ: Forrás GyIH, Kristonné Erdei Mária, 20/779-2875

 

Június 5. vasárnap

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

Útvonal: Berva – Les-rét – Újhatár-tető – Bába-fa – Szén-hegy – Szarvaskő

Találkozás: 8.10 Barkóczy úti Spar helyi járat megálló; érkezés: 14.15 Volán pu.

Túravezető: Dr. Él Éva

 

Június 12. vasárnap

KISBAKANCSOSOK BARÁTI KÖRE

„Egerből Miskolcra”: Lillafüred – Lencsés-forrás – Andó-kút – Sinka rét – Varbói víztározó – Varbó cukrászda – Meleg oldal – Nádas-völgy – Miskolc Pereces

Indulás: 8.20 Eger Volán pu.; érkezés: 17.15 Eger Volán pu.

Gyalogosan megtett táv: 15 km

Túravezető: Juhász István

Információ: Forrás GyIH, Kristonné Erdei Mária, 20/779-2875

 

Június 12. vasárnap

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

Útvonal: Felsőtárkány – Varróház – Stimecház – Kecskor – Toldi kunyhó – Mumus-lápa – Kislambot-lápa – Kisgyapjú-orom – Vörössár-hegyese – Bujdosó-kő – Felsőtárkány

Találkozás: 8.40 Volán pu.; érkezés: 16.30 Volán pu.

Túravezető: Jakab Béla

 

Június 18. szombat

KISBAKANCSOSOK BARÁTI KÖRE

„Vár a Berek-erdő”: Kerecsend – Emlékművek – Templom – Berek-erdő tanösvény – Tájház – Cukrászda

Indulás: 8.00 Eger Volán pu.; érkezés: 13.40 Eger Volán pu.

Gyalogosan megtett táv: 10 km

Túravezető: Juhász István

Információ: Forrás GyIH, Kristonné Erdei Mária, 20/779-2875

 

Június 18. szombat

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

Egészség séta: Bogács – Millenniumi kilátó – Avas-oldal – Pap-erdő – Szomolya

Találkozás: 8.30 Volán pu.; érkezés: 13.30 Volán pu.

Túravezető: Jakab Béla

 

Június 19. vasárnap

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

A Bükk forrásai: Lillafüred – Eszperantó-forrás – Savós-völgy – Lencsés-nyereg – Felső-forrás – Flóra-forrás – Büdös-pest-barlang – Kecske-lyuk – Molnár-szikla – Szeleta-barlang – Lillafüred

Találkozás: 8.20 Volán pu.; érkezés: 17.15 Volán pu.

Túravezető: Kálmán Bertalan

 

Június 25. szombat

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

A Bükk forrásai: Bükkszentkereszt – Fehérkőlápai th. – Hajnalka-forrás – Hegyes-tető – Bagoly-hegy – Fényes-kő-völgy – Diósgyőri vár

Találkozás: 8.20 Volán pu.; érkezés: 17.15 Volán pu.

Túravezető: Melcher Hajnalka

 

Június 26. vasárnap

BÜKKI VÖRÖS METEOR SPORTEGYESÜLET

Útvonal: Mátraháza – Bene vár – Mátrafüred – Pipis-hegy – Sár-hegy – Gyöngyös

Találkozás: 7.20 Volán pu.; érkezés: 17.30 Volán pu.

Túravezető: Pápista László

 

 

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk! 

EKMK / 3300 Eger, Bartók Béla tér 6. / 36/517-555 / info@ekmk.eu / ekmkeger.hu