Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

EKMK | 2019-05-26

Scroll to top

Top

TEhetség – Népzene, komolyzene eredmények

TEhetség – Népzene, komolyzene eredmények

A TEhetség Heves megyei Összművészeti Tehetségkutató Verseny első napján az alábbi eredmények születtek: 

Népzene, népdal blokk

Zenekarok:
I. (megosztva)
Csalamádé Zenekar
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Gelencsér János
Kalotaszegi muzsika

I.Farkas banda
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Gelencsér János
Vajdaszentiványi tánczene

III. Legényes zenekar
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Gelencsér János
Bogyiszlói muzsika

Énekesek:
I.Tóth-Kisgergely Samu
Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda AMI
Felkészítő: Nagy Adrienn

II.Dorkó Liliána
Szilvásváradi Jókai Mór Általános Iskola
Felkészítő: Ménkű Ildikó
Két kalotaszegi népdal

III.Gulyás Blanka Éva
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Gyura Fanni
Akarádi kertek – somogyi népdalok

IV.Csege Lujza
Felsőtárkányi Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Gyura Fanni
Erdőjároznak a lányok – somogyi népdalok

Énekegyüttesek:
I. Zengedezők együttes
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Gyura Fanni
Átkarolta az eget a szivárvány – szilágysági népdalok

II. (megosztva)
KüsBodorkák – Gáspár Lilla, Hegyi Rozina Janka, Horuczi Liza Krisztina
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Gyura Fanni
Lányok lányságáér’ – vas megyei párosítók

Nagy Bodorkák
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Gyura Fanni
Szörnyű mulatságba’ – bukovinai táncdallamok

III.Csicsergők Énekegyüttes
Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda AMI
Felkészítő: Faludiné Majoros Zsuzsanna

Komolyzene (hegedű, furulya, fuvola)

Hegedű:
I.Bocsi Botond Tibor
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Ádám Endréné
Kreisler: Preludium és Allegro

II. Maróti Lelle
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Bányi-Szarvas Márta
Charles Dancla: DeuxiémieSolo

III. Apostol Márta
Noszvaji Figedy János Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Huszti József
Haydn: Rondó

Fuvola:
I.Szabó Kata
Líra Zeneiskola AMI
Felkészítő: Tarpai Mónika
Weiner Leó: Rókatánc

II.Csutak Tilda
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Ibay Éva
G.B Telemann G-dúr szonáta 1-2. tétel

Furulya:
I.Anda Jázmin
Noszvaji Figedy János Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Krokos Gabriella
J. Baston: C-dúr concerto 1-2. tétel

II. (megosztva)
Bolyki Imre
Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda AMI
Felkészítő: Szeredi Andrea
Anonymus: Rondó, Hajdútánc a XVII. századból

Miklós Hanna
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Szeredi Andrea
Barsanti: D-moll szonáta III. IV. tétel

III. (megosztva)
Neufeld Tamás
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Szeredi Andrea
Lachegyi Imre: Jazzy, Heinichen: F-dúr szonáta III. IV. tétel

Farkas Laura
Noszvaji Figedy János Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Krokos Gabriella
Lipmann: Harlekin tánc

IV.Kovács Jázmin
Noszvaji Figedy János Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Krokos Gabriella
G. Finger: D-dúr szonáta 1-2. tétel

Kamarazene, kórus:
I.Zsilvölgyi Csege és Ilonczai Előd
Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda AMI
Felkészítő: Szeredi Andrea és László Éva
Telemann: Siciliano, Lippmann: Harlekintánc

II. (megosztva)
Kun Veronika, Gyarmati Lili, Miklós Hanna
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Szeredi Andrea
Arcadelt: Az élet ünnepel, Kerek Gábor: Arcok (torz, szép, vidám),

Szabó Gerda és Bocsi Botond Tibor
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Ádám Endréné
Bartók Béla: Hegedű duók, Telemann: Szonáta 1. tétel

III. (megosztva)
Buday Soma Vendel, Csiszár Borbála Erzsébet, Ferenczi Loretta, Kiss Róbert, Hovráth Bence, Seres Katalin Ágnes, Kiss Regina, Török Csaba Attila, Horváth Anna
Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda AMI
Felkészítő: Huszti József
Höndel induló, Corl Mária van Weber: Vadász Kórus

Figedy-Kórus
Noszvaji Figedy János Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Dózsa Ilona
Kocsár Miklós darabja

Komolyzene (zongora, ének, gitár, harsona)

I. Bakos Bence
Felsőtárkányi Általános és Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítő: Szabó Dávid
ModestMussorgsky: Ódon Várkastély

II. Morales Carlos Magór
Dobó István Gimnázium
Felkészítő: Gavrucza-Nagy László
Francesco Tarréga: Lagrima

III. (megosztva)
Lisztóczki Péter Boldizsár
Noszvaji Figedy János Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Uzelman Marianna
Grjeg: Kobold, J.S. Bach: F-dúr invenció

Kis Veronika Lili és Koczka Péter
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Kelemen Rita
Mendelssohn: Népdal, Schubert: Gyermekinduló

IV. Mike Anna Sára és Szabó Anna Gréta
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
Felkészítő: Belkovics Zoltán,
Darrel Peter: Rio Grande, Carlos Lorca: De Colores

További információt levélben, vagy személyesen a szakmai zsűritől lehet kérni.